گوناگون

تدارک سپاه برای عملیات “انتقام بزرگ” در سیستان و بلوچستان

انتقام بزرگ اسم رمز عملیات سپاه در سیستان و بلوچستان است. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از خطر حضور صدها انتحاری صحبت می کند و خبر گزاری فارس می پرسد چه کسی ساعت ورود و خروج سپاه را لو داد؟ …

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حشمت‌الله فلاحت پیشه در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران از جلسه ویژه این کمیسیون جهت بررسی ابعاد حادثه انفجار اتوبوس و کشته شدن ۲۷ تن از پاسداران در زاهدان خبر داد و گفت:ما از مسئولان اطلاعاتی، امنیتی و سپاه پاسداران دعوت کردیم تا در جلسه امروز این کمیسیون حضور یابند.
وی با بیان اینکه در جلسه امروز از نهادهای مختلف گزارش هایی در مورد حادثه زاهدان دریافت می شود،اظهار داشت: لازم است بین دستگاه‌های عملیاتی، امنیتی و اطلاعاتی، هماهنگی‌هایی شکل گیرد و اگر درباره منطقه‌ای از مرز که اعلام می‌شود جزء محدوده خط قرمز است، باید اقدامات صیانتی بیشتری درباره آن انجام شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون یکسری اطلاعات به صورت موردی از دستگاه‌ها درباره حادثه” تروریستی” سیستان و بلوچستان دریافت کرده‌ایم، اظهار داشت صدها نفر تروریست انتحاری در مرزها تجهیز شده‌اند و هر لحظه ممکن است اقداماتی از این نوع را انجام دهند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه بخشی از اقدام تروریستی اخیر در قالب جاسوسی اطلاعاتی بوده است،گفت: افرادی که این کار را انجام داده‌اند، از نفوذ استفاده کرده‌ و دست به چنین حمله‌ای زدند.

همزمان با تشکیل جلسه ویژه ی کمیسیون امنیت ملی مجلس و سخنان برخی از فرماندهان سپاه و رئیس مجلس در باره ی نقش نهادهای امنیتی پاکستان، عربستان و امارات در حادثه انتحاری زاهدن، خبرگزاری فارس با طرح این سوال که چه کسی ساعت ورود و خروج سپاه را لو داد، نوشته است: در چند ماه گذشته عملیات‌های نظامی قابل توجهی با تجهیزات نظامی و پشتوانه اطلاعاتی خاص که از عهده گروه‌های چریک تروریستی برنمی‌آید و باید توسط افسران آموزش دیده نظامی بدست‌آمده باشد، در مرزهای جنوب شرق و با هدف تسخیر پاسگاه‌های نظامی ایران، انجام گرفته‌است. نکته قابل‌توجه این است که همه این عملیات‌ها با هوشیاری امنیتی و نظامی سپاه در نطفه خفه شده‌است. اما آن چیزی که در چند ماه گذشته شاهد آن بودیم، عملیات‌های در درون خاک سیستان و بلوچستان بوده که بدون حضور و دخالت عوامل داخلی و عناصر نفوذی غیرممکن بوده است. حال این سوال مطرح است که با توجه غیرمحسوس بودن تردد اتوبوس حامل پاسداران آنهم در نقطه نزدیک به شهر زاهدان – به عنوان مرکز این استان- چه کسی اطلاعات ساعت ورود و خروج و حضور این اتوبوس در جاده خاش به زاهدان را در اختیار ماشین قبلا مجهز شده به سنگین‌ترین تجهیزات انفجاری را در اختیار تروریست‌ها قرار داده است؟

خبرگزاری فارس ارگان نزدیک به سپاه پاسداران در ادامه تاکید کرده است: این شبکه نفوذی اگر در سیستان و بلوچستان منهدم نشود، به صورت طبیعی بعد از اتمام ماموریت با گروهک‌های کوچک تروریستی با گروه داعش -با هدایت و نظارت مستقیم سرویس‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای پیوند جدی‌تری برقرار خواهد کرد. “فارس” سخن از انتقام بزرگ زده و پرسیده است «اما آیا وقت انتقام بزرگ از “تروریست‌های فعال” در جنوب شرق نرسیده است؟ این انتقام بزرگ باید اتفاق بیافتد زیرا پاسخی به مطالبه و بغض فروخفته در سیستان و بلوچستان است. به نظر می‌رسد که فرماندهان بزرگ سپاه نیز مانند گذشته این مطالبه را به بهترین وجه پاسخ بدهند.»

ربوده شدن ماموران سپاه و بسیج توسط نیروهایی که در منطقه ی سیستان و بلوچستان مسلحانه علیه جمهوری اسلامی مبارزه می کنند و حالا انفجار انتحاری در زاهدان که به کشته شدن ده ها تن پاسدار منجر شد نشان می دهد که پروژه ی سپاه برای ایجاد “بسیج عشایری” و بومی کردن نیروی امنیتی برای کنترل منطقه به جایی نرسیده و حالا جمهوری اسلامی علیرغم شکست برنامه ی سرکوب نظامی، از انجام عملیات انتقام بزرگ سخن می گوید و به جای توجه به مطالبات مردم، مبارزه با بیکاری، فقر، گرسنگی، تبعیض اتنیکی و مذهبی در منطقه در صدد حضور گسترده تر نظامی و افزایش بگیر و ببند در سیستان و بلوچستان است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا