حقوق بشر

مادر اسماعیل بخشی بازداشت شد

درحالی که نزدیک به یک ماه از بازداشت دوباره اسماعیل بخشی فعال کارگری می گذارد، این بار منابع خبری کارگری از بازداشت مادر اسماعیل بخشی داده‌اند...

کانال مستقل کارگران هفت تپه،‌ روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه گزارش داد که مادر اسماعیل بخشی بازداشت و به دلیل وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده است.

بنابر این گزارش، خانواده اسماعیل بخشی امروز یکشنبه، ٢٨ بهمن هنگامی که خانواده اسماعیل بخشی برای پیگیری وضعیت نامعلوم و آزاردهنده اسماعیل به دادستانی شوش مراجعه میکنند با بی احترامی و پاسخ های نامشخض مواجه میشوند و هنگامی که با احترام و پیگیری، خواهان مشخص شدن وضعیت اسماعیل هستند با دستور دادستان مامورین به اعضای این خانواده حمله ور شده و مادر اسماعیل بخشی را دستگیر میکنند. متاسفانه در اثر این حمله وحشیانه، مادر اسماعیل بخشی از حال میرود و شرایط جسمی او به نحوی وخیم میشود که بلافاصله او را به مرکز درمانی منتقل کرده اند. هنوز خبر تکمیلی از وضعیت جسمی این مادر زجر دیده و اینکه الان در چه وضعیت و مکانی است واصل نشده است. مقامات قضائی و امنیتی که برای سرکوب کارگران هفت تپه به هر اقدام وحشیانه ای دست میزنند، با آزار و اذیت خانواده بخشی و همینطور خانواده سپیده قلیان، خشونت و اذیت را به نهایت درجه علیه آنها اعمال میکنند. با مراجعه به دادستانی شوش پیگیر وضعیت فرزندشان بودند که با دستور دادستان ماموران به اعضای این خانواده حمله ور شده و مادر اسماعیل بخشی را دستگیر کردند.
اسماعیل بخشی فعال کارگری در اول بهمن ماه برای دومین بار از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد و با گذشت بیش از ۲۰ روز از دستگیری گزارش‌ها حاکی تحت فشار بودن او برای تکذیب شکنجه شدنش در بازداشت است.

همکاران! کارگران هفت تپه ! مدت بازداشت موقت یک ماهه اسماعیل بخشی و سپیده قلیان تمام شده است. دادستانی شوش و اطلاعات شوش و اهواز برای انتقام از کارگران هفت تپه، اسماعیل بخشی و سپیده قلیان را گروگان گرفته اند و آنها را در سلول های انفرادی تحت فشار قرار داده اند تا علیه خود اعتراف و اقرار کذب کنند و همینطور در بیرون از زندان هم بدترین رفتارهای وحشیانه را با اعضای خانواده آنها انجام میدهند.
مدت بازداشت این دو عزیز تمام شده و ما کارگران هفت تپه اعلام میکنیم که در صورت آزاد نکردن اسماعیل و همینطور خانم سپیده قلیان، به زودی و به روش خودمان و با تجمع و اعتراض، در مقابل این اقدامات مقامات قضایی علیه نماینده خودمان و خانواده او، اقدام خواهیم کرد.

کانال مستقل کارگران هفت تپه – ٢٨ بهمن

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا