گوناگون

زندانیان داعشی را تحویل بگیرید

رئیس جمهوری آمریکا امروز در توییتهایی با اشاره به پیروزی قریب الوقوع بر داعش، از کشورهای اروپایی خواست که زندانیان این گروه تروریستی را تحویل گرفته و محاکمه کنند.

ترامپ در نخستین توییت از ‘آلمان، فرانسه، انگلیس و دیگر متحدان اروپایی’ آمریکا خواست تا بیش از ۸۰۰ زندانی داعشی را که آمریکا در سوریه دستگیر کرده، تحویل بگیرند وگرنه ‘مجبور خواهیم شد که آنان را رها کنیم.’
به گزارش مستقل، وی نسبت به پراکندگی دوباره این تروریست ها در اروپا هشدار داد و در توییت دوم افزود: زمان آن است تا (کشورهای) دیگر قدم پیش نهاده و کاری را که به خوبی توانایی آن را دارند، انجام دهند.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین وعده داد که پس از پیروزی نهایی بر داعش، نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند.
روزنامه واشنگتن پست دیروز (۲۷ بهمن) طی گزارشی از درخواست آمریکا از کشورهای اروپایی برای ارسال یک هزار و ۵۰۰ نیروی جدید به سوریه خبر داد.
منابع آگاه به این رسانه گفته ‌اند که در صورت موافقت اروپا با این خواسته، آمریکا حاضر است ۲۰۰ تن از نظامیان خود را برای کمک به این نیروها در شمال شرق سوریه نگه دارد.
به نوشته رسانه ها، ارتش آمریکا در تدارک خروج کامل نیروهایش از سوریه تا پایان آوریل (۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) است و این موضوع، موجب نگرانی متحدان واشنگتن از پیامدهای ناخواسته این اقدام از جمله سرنوشت کردها شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا