گوناگون

حذف و تعدیل متن منتشر شده از سخنرانی خامنه‌ای

خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز (دوشنبه) در گروهی از مردم آذربایجان شرقی، حرف های تکراری وغیر مسئولانه پرداخت. او سخنان تندی را علیه آمریکا و اروپا مطرح کرد.متن این سخنرانی٬ همچون همه سخنرانی‌هایش٬ توسط وب سایت رسمی بیت رهبر، منتشر و به وسیله خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های دیگر منتشر شد…

به گزارش زیتون،در نسخه اولیه نقل قول از علی خامنه‌ای که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده٬ نوشته شده بود که «هارت و پورت دشمن توی دل مسئولان را خالی نکند.» اما این عبارت در نسخه نهایی به «این جنجال‌ها که از روی ضعف است نباید دل فلان مسئول را خالی و یا فلان جوان را دچار خطا کند.» تبدیل شد.

همچنین در نسخه اولیه که توسط فارس منتشر شده٬ رهبر حکومت اسلامی گفته است: «برخی کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش و… خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید.»

اما این عبارت به طور کامل از متن نهایی حذف شد و در صفحه توئیتر خبرگزاری فارس نیز به «کسانی که نمکدان می‌شکنند» تغییر یافت.

این تنها تغییرات این سخنرانی نبود.

در نسخه اولیه گزارش سخنرانی خامنه ای که توسط ایسنا منتشر شده، از قول او آمده بود: «در دل‌های نجس و سرشار از کینه دشمنان نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی دشمنی است.» این عبارت در نسخه جدید به این شکل تغییر کرده است: «بدانید، دل‌های دشمنان بسیار بیشتر از حرف‌هایی که بر زبان می‌آورند.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا