گوناگون

وزارت صنعت گفته درباره وضعیت گوشت با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکنیم

زمانی که فاکتور را می‌دهند با نرخ ارز دولتی بر روی آن محاسبه شده، اما پشت فاکتور رقمی بالاتر می‌نویسند و شماره حساب فرد دیگری را هم می‌دهند تا مبلغ را واریز کنیم در غیر این صورت نهاده را تحویل دامدار نمی‌دهند.

به گزارش رویداد ۲۴، خبرنگار این خبرگزاری برای گفتگو با علی اصغرملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، برای صحبت درباره نابسامانی‌های اخیر بازار گوشت قرمز و قاچاق دام تماس گرفته است. اما رئیس اتحادیه از انجام مصاحبه امتناع نموده و گفته: وزارت صنعت از ما خواسته در این مورد با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکینم.

اکبری عضو هیات مدیره اتحادیه دامداران در گفتگو با رویداد۲۴ می‌گوید: واردات اخیر دام از رومانی تاثیری بر کاهش قیمت گوشت و سبد معیشتی مردم نداشته و میزان تقاضا برای خرید گوشت قرمز و اخیرا مرغ به دلیل گرانی آن کم شده است.

او ادامه می‌دهد: متاسفانه به دلیل رانتی که در بازار با توجه به چند نرخی بودن بهای دلار بوجود آمده هیچ‌کس پاسخگو نیست و برای یکسری از افراد نورچشمی هم اشتغال ایجاد کرده و قاچاق دام را هم افزایش داده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه دامداران می‌گوید: مگر تعداد واردکنندگان دام یا نهاده‌های دامی چند نفر است که به این فعالیت می‌پردازند که نمی‌توانند نظارتی بر عملکرد آن‌ها داشته باشند زمانی که دامدار نیاز به نهاده دامی دارد تا دامش تلف نشود چرا باید برخی از این قضیه سوءاستفاده کنند و بگویند مبلغی بالاتر را باید واریز کنید.

او ادامه می‌دهد: زمانی که فاکتور را می‌دهند با نرخ ارز دولتی بر روی آن محاسبه شده، اما پشت فاکتور رقمی بالاتر می‌نویسند و شماره حساب فرد دیگری را هم می‌دهند تا مبلغ را واریز کنیم در غیر این صورت نهاده را تحویل دامدار نمی‌دهند.

اکبری می‌گوید: در حالی که نرخ دولتی سویا ۲۴۰۰ تومان است نرخ آزاد آن ۳۸۰۰ تومان را محاسبه می‌کنند و در صورت مخالفت بار را تحویل نمی‌دهند. ما چندین بار خواسته‌ایم تا این روش را تغییر دهند، زیرا این ارز چند نرخی تولیدکننده را نابود کرده است.

او می‌گوید: در دولت احمدی نژاد در قبال یک کیلو شیر یک کیلو نهاده دامی به دامدار می‌دادند و دامدار هم رضایت داشت، اما اکنون که هر کیلو شیر ۱۸۰۰ تومان و هر کیلو نهاده دامی ۳۸۰۰ تومان شده و صادرات آن هم ممنوع شده، تولیدکننده چطور به فعالیت خود ادامه دهد؟

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا