حقوق بشر

به افراد و وجدان های بیدار !

همکاران هفت تپه، سایر کارگران در ایران و جهان، تشکل های کارگری و حقوق بشری، رسانه ها، افراد و وجدان های بیدار ! یک ماه از بازداشت ، اسماعیل بخشی میگذرد. مطلعیم که او شدیدا تحت فشار است تا علیه خودش و دیگران اعتراف اجباری کند و همچنین ندامت نامه و تعهد نامه بنویسد. همین شرایط دشوار و ضد انسانی را برای خانم قلیان که مدافع حقوق کارگری بوده ایجاد کرده اند.به جای متهم کردن کارگران و نمایندگان و حامیان کارگری، مشکل را حل کنید: خصوصی سازی مشکل ماست. ما از تمام بازداشت شدگان اعلام حمایت کرده و پخش هرگونه فیلم اعتراف اجباری را محکوم میکنیم…

ما برای امروز اعلام تجمع کرده بودیم. تعدادی از همکاران نظرشان این بود که بگذاریم که معلوم شود آیا تا روز چهارشنبه بازداشتی ها آزاد میشوند یا نه. ما از خانواده اسماعیل عزیز اعلام حمایت کامل می کنیم و همینطور از خانواده خواهر و فرزندمان خانم قلیان. به اطلاع میرسانیم که:

١-در صورتی که بازداشتی های مربوط به ما کارگران هفت تپه در این هفته آزاد نشوند، تجمعات حمایتی و اعتراضی خود را از سر خواهیم گرفت.

٢-همکاران ما در کانال مستقل اطلاع داده اند که متنی که با موضوع شکایت از دولت ایران منتشر کردیم مورد استقبال و حمایت بسیاری قرار گرفته و آن متن در اختیار تشکلات کارگری و حقوق بشری جهانی قرار خواهد گرفت. شکایت از دولت ایران در سازمان جهانی کار و سازمان ملل به زودی بعد از ترجمه متن ها و اسناد مختلف و از طریق دوستانی که اعلام آمادگی کرده اند انجام خواهد شد. ما در این شکایت نامه به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی و خانم قلیان و پرونده سازی علیه همکار بازنشسته آقای نجاتی و نیز علیه پرونده سازی برای همکارمان محمد خنیفر اعتراض کرده ایم.

۳-همکاران کانال مستقل اعلام کرده اند که رسانه های متعددی تماس گرفته اند و اعلام آمادگی کرده اند که در صورت ادامه بازداشت دوستان ما، به طور کامل و دقیق و مستمر این مسایل را پوشش خبری خواهند داد. ما ضمن استقبال از پیشنهادشان مراتب تشکر خود را از همین طریق به آنها هم اعلام میکنیم.

۴- ما کارگران هفت تپه تا لغو خصوصی سازی به تلاشمان ادامه خواهیم داد. کانال مستقل خبر داده که اطلاعات در حال فشار و اذیت و آزار علیه بازداشت شدگان برای یک فیلم اعتراف اجباری دیگراست. حتی اگر فیلم اعتراف اجباری را سریالی کرده و هفتگی هم پخش کنند مشکل خودشان را بیشتر میکنند و تنها نفرت و خشم ما را بیشتر میکنند. به جای متهم کردن کارگران و نمایندگان و حامیان کارگری، مشکل را حل کنید: خصوصی سازی مشکل ماست. ما از تمام بازداشت شدگان اعلام حمایت کرده و پخش هرگونه فیلم اعتراف اجباری را محکوم میکنیم.

۵- همکاران عزیزی که خواهان ادامه تجمعات در صورت عدم آزادی بازداشتی ها( مشخصا اسماعیل عزیزمان و همینطور خانم قلیان) هستند، از هم اکنون بین سایر همکاران، هماهنگی و صحبت برای برگزاری تجمعات باشکوه، مسالمت آمیز، قانونی و حمایتی را آغاز کنند.

جمعی از کارگران هفت تپه – از بخش های مختلف- سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
انتشار توسط: کانال مستقل کارگران هفت تپه

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا