زحمتکشان

برگزاری ۹۰۰ تجمع کارگری در خوزستان طی دو سال

بی شک طبقهٔ کارگر در مبارزه ای مستمر و پیگیر با ایجاد سندیکاهای کارگری و قبول زندان و شکنجه و ترور، نقش بزرگی در افشای چهره ی ضد مردمی رژیم «ولایی» دارد و با اعتصابات و تظاهرات پیوستهٔ خود نقش چشم گیرتری در فروپاشی رژیم جمهوری اسلامی ایفا می کند. طبقهٔ  کارگر در مبارزه ای قاطع دوشادوش اقشار دیگر جامعهٔ ایران که خواهان آزادی، دمکراسی و عدالت اجتماعی هستند، می رزمد و برای طرد رژیم  استبداد دینی  هزینه می پردازد. در این راستا همایون یوسفی نماینده اهواز در مجلس اظهار داشت: که « در دو سال اخیر نزدیک به ۹۰۰ تجمع کارگری در خوزستان داشتیم که اگر به موقع ورود پیدا می‌کردیم خیلی از آنها قابل پیگیری و حل بود.»……

به گزارش ایران وایر،  آقای یوسفی،این مطلب را  در جلسه کارگروه اشتغال خوزستان که با حضور وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در استانداری خوزستان برگزار شد٬ بیان کرده است.

وی گفته که «در خوزستان سالانه ۲۸ هزار پرونده کارفرما و کارگر به شوراهای حل و اختلاف ارجاع می‌شود.»

این نماینده مجلس اضافه کرده «مشکلات اقتصادی خوزستان به این واسطه که دولتی‌ترین اقتصاد کشور را دارد با سختی بیشتری حل می‌شود.»

به گفته وی «نرخ بیکاری خوزستان در سال ۹۵ به میزان ۱۰.۳ بوده که امسال به ۱۴.۳ افزایش پیدا کرده است.»

خوزستان از جمله استان‌های ایران است که با مشکلات و اعتراض‌های کارگری زیادی دست و پنجه نرم می‌کند.

وضعیت کارگران شاغل در واحد‌‌های تولیدی این استان آن‌طور که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند هم‌چون سایر استان‌ها دیگر چندان مطلوب نیست و آنها نسبت به این وضعیت اعتراض دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا