گوناگون

گوایدو با معاون رئیس‌جمهور آمریکا دیدار می‎کند

فردی که عنوان ریاست جمهوری ونزوئلا را غصب کرده قرار است روز دوشنبه در جریان نشستی که در کلمبیا برگزار می‎شود؛ برای نخستین بار با معاون رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند…
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز دوشنبه برای نخستین بار با خوان گوایدو غاصب ریاست جمهوری ونزوئلا دیدار کند.

این ملاقات در بوگوتا پایتخت کلمبیا و حین برگزاری نشستی با حضور گروه لیما متشکل از برخی کشورهای آمریکای لاتین، انجام خواهد شد.

پیشتر، برخی منابع آگاه گفته بودند در صورتی که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا مانع از دسترسی اپوزیسیون این کشور به کمک‌های آمریکا شود؛ با تحریم‌های جدیدی از سوی واشنگتن مواجه خواهد شد.

این درحالی است که گوایدو نیز تهدید کرد در صورت عدم دسترسی به محموله‌های آمریکایی، از واشنگتن خواهد خواست که همه گزینه‌ها را علیه مادورو لحاظ کند.

اگرچه وی توضیح بیشتری در این باره نداد؛ پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مدعی توسل به گزینه نظامی درصورت لزوم شده بود.

آمریکا همچنین از ارتش ونزوئلا خواسته تا به مادورو پشت کند.

گفتنی است گوایدو حدود یک ماه پیش، با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست‌جمهوری را از وی غصب کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا