گوناگون

جاده یا قتلگاه

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال ۱۴هزار و ۶۸۵ نفر در حوادث رانندگی فوت کردند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (با ۱۴ هزار و ۵۷۰ نفر)، هشت دهم درصد افزایش یافته است….

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، از مجموع ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر که در حوادث رانندگی ۱۰ ماهه امسال جان خود را از دست داده اند، ۱۱ هزار و ۵۱۲ نفر مرد و سه هزار و ۱۷۳ نفر زن بودند.

* بیشتر مرگ ها، در جاده های برون شهری
بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، جاده های برون شهری با ۹ هزار و ۴۰۷ کشته، جاده های درون شهری با سه هزار و ۵۷۹ نفر و جاده های روستایی با ۹۷۸ نفر، به ترتیب نقاطی بودند که بیشترین فوتی ها در آنها رخ داده است.
همچنین ۱۶۵ نفر از جانباختگان حوادث رانندگی در جاده های اختصاصی و ۵۵۶ مورد نیز در دسته بندی سایر، قرار گرفته است.

* استان فارس، دارای بالاترین آمار جان باختگان حوادث رانندگی
استان فارس با هزار و ۱۷۹ کشته در حوادث رانندگی ۱۰ ماهه امسال، بالاترین میزان تلفات را ثبت کرده است و پس از فارس، استان تهران با هزار و ۱۰۰ و خراسان رضوی با ۹۷۲ کشته قرار دارند.

* استان ایلام، دارای کمترین فوتی
در گزارش پزشکی قانونی آمده است، استان ایلام با ۱۲۵ کشته در ۱۰ ماهه امسال، کمترین میزان فوتی ها حوادث رانندگی را ثبت کرده است و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۴ و اردبیل با ۱۹۱ کشته در همین مدت زمان، استان هایی هستند که کمترین این آمار را داشتند.

* افزایش ۹.۸ درصدی مصدومان حوادث رانندگی
در این گزارش آمده است: در ۱۰ ماهه امسال، ۳۱۵ هزار و ۹۲ مصدوم حادثه رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، (۲۸۷ هزار و ۸۶ مورد) ۹.۸ درصد افزایش دارد.

* افزایش ۳.۱ درصدی مرگ های حوادث رانندگی در دی ماه امسال
بر اساس گزارش پزشکی قانونی، در دی ماه امسال، هزار و ۱۶۰ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (هزار و ۱۲۵ نفر) ۳.۱ درصد رشد را نشان می دهد. از مجموع هزار و ۱۶۰ کشته تصادفات دی ماه، ۹۳۶ مرد و ۲۲۴ زن بودند.

* رشد ۱۹.۸ درصدی مصدومان در دی ماه
همچنین آمار مراجعان مصدومیت های ناشی از حوادث رانندگی در دی ماه امسال، ۲۸ هزار و ۵۱۴ مورد بود که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (۲۳ هزار و ۷۹۲ مورد) ۱۹.۸ درصد رشد داشته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا