ورزشی

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد: رضا یزدانی یکی از ۵ آزادکار برتر جهان در جام دانکلوف

اتحادیه جهانی کشتی در آستانه آغاز رقابت‌های بین المللی جام دانکلوف بلغارستان، «حسن یزدانی» دارنده مدال طلای جهان و المپیک را به عنوان یکی از ۵ آزادکار مطرح حاضر در این پیکار‌ها معرفی کرد…

در خبری که در سایت اتحادیه جهانی با عکس حسن یزدانی منتشر شده از این کشتی گیر، «گنو پتریاشویلی» از گرجستان، «طا‌ها آکگول» از ترکیه، «جردن باروز» و «کایل اسنایدر» از آمریکا به عنوان مطرح‌ترین کشتی گیران حاضر در این مسابقات یاد شده است.
به گزارش ارنا، رقابت‌های کشتی آزاد جام دانکلوف که جزء طرح سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می‌شود روز‌های ۹ تا ۱۲ اسفند در شهر روسه بلغارستان برگزار می‌شود و تیم ایران با مصطفی حسین خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم و پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در این مسابقات شرکت خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، در وزن ۷۴ کیلوگرم، عظمت نوریکیوف از بلاروس، میروسلاو کایروف از بلغارستان، کینتچادزه از گرجستان، فرانک چامیزو از ایتالیا، یاکوپ گور و سونر دیمیرتاش از ترکیه، بکزاد عبدالرحمن اف از ازبکستان و جردن باروز از آمریکا مهمترین رقبای مصطفی حسین خانی نماینده کشورمان در این وزن هستند.
در وزن ۸۶ کیلوگرم علی شعبانوف از بلاروس، احمد ماگمایف از بلغارستان، ساندرو آمیناشویلی از گرجستان، اوردوگول از مغولستان، بوریس ماکویف از اسلواکی، سلیم یاشار از ترکیه و نیکولاس هفلین از آمریکا از جمله نفرات شاخص این وزن هستند. به این ترتیب رویارویی مجدد حسن یزدانی با دیوید تیلور به مسابقات بعدی موکول می‌شود و او قصد دارد در جام جهانی که اواخر اسفند در یاکوتسک روسیه برگزار می‌شود، به میدان برود.
در وزن ۹۷ کیلوگرم، الیزبار اوکیدزه از گرجستان، نیکولاس سبان از مولداوی، آلبرت ساریتوف از رومانی، فاتح یاشارلی از ترکیه، والری آندریتسف از اوکراین، کایل اسنایدر، تی رین والز و کیوین بیلزلی از آمریکا از رقبای مطرح رضا یزدانی در این مسابقات هستند.
کشتی احتمالی کایل اسنایدر دارنده مدال طلای جهان و المپیک با رضا یزدانی، می‌تواند از مبارزات جذاب و دیدنی این دوره از مسابقات باشد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز ابراگیم سعیداف از بلاروس، گنوپتریاشویلی از گرجستان، روبرت باران از لهستان، سعید گامیدوف و زلیمخان خزریف از روسیه، طا‌ها اکگول از ترکیه، الکساندر خوتسیانویسکی از اوکراین، نیکولاس گیازدوسکی از آمریکا در کنار پرویز هادی از جمله ۲۱ کشتی گیر حاضر در این وزن هستند.
در حالی که پیش از این اعلام شده بود روس‌ها در جام دانکلوف شرکت نمی‌کنند، اما کادر فنی تیم کشتی آزاد این کشور تصمیم گرفتند با ۱۱ کشتی گیر بعضا جوان در این مسابقات شرکت کنند.
ترکیب تیم آمریکا در جام دانکلوف به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: جوشا آندرو رودیگوئز و توماس گیلمان
۶۱ کیلوگرم: جوزف کولون
۶۵ کیلوگرم: اوان هندرسون، برنارد فوتلر و جردن اولیور
۷۰ کیلوگرم: فرانک مولینارو و جمیز گرین
۷۴ کیلوگرم: جردن باروز
۷۹ کیلوگرم: الکساندر درینگر
۸۶ کیلوگرم: نیکولاس هفلین
۹۲ کیلوگرم: ریلی لیفی ور
۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر، تی ریان والز و کیوین بیزلی
۱۲۵ کیلوگرم: نیکولاس گویازودوسکی و میشل کاسوی
به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا