گوناگون

جمع‌آوری ۳۰۱ میلیارد تومان صدقه در سال جاری

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: ۳۰۱ میلیارد تومان از ابتدای سال تاکنون صدقه در کشور جمع آوری شده است….
به گزارش ایلنا، علیرضا عسگریان، در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد حوزه مشارکتهای مردمی با بیان اینکه در سال جاری مشکلات اقتصادی بسیاری داشتیم و مردم نیازمند با مشکلات بیشتری مواجه شدند، گفت: قاعده ذهنی می گوید مردم با توجه مشکلات اقتصادی کمتر کمک کنند اما آمارهای کمک به نیازمندان از سوی خیرین خلاف این تصور را نشان می دهد.

وی با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در روزهای آتی تصریح کرد: ۲۵ درصد منابع کل سال کمیته امداد در جشن نیکوکاری تامین می شود. و از نیمه دی ماه تاکنون ۴۱ درصد نسبت به سال گذشته کمکها در جشن نیکوکاری رشد داشته است.

عسگریان خاطر نشان کرد: صدقات و اکرام از فعالیت های دامنه دار ما در طول سال انجام می شود اما جشن عاطفه ها و جشن نیکوکاری از فعالیت های مقطعی است که خوشبختانه منابع زیادی به ویژه در جشن نیکوکاری برای ما دپو می شود.

وی ادامه داد: جشن نیکوکاری فقط در روز ۱۶ و۱۵ اسفند برگزار نمی شود بلکه از نیمه اول دی ماه به طور جد فعالیت ما در این زمینه شروع می شود.

عسگریان با اشاره به همکاری کارخانه ها اصناف و مدارس گفت: ۲۰ هزار مدرسه درگیر جشن نیکوکاری هستند و سازمان دانش آموزی به طور جدی در این زمینه با ما همکاری داشته است که نشان از اهمیت این موضوع برای وزارت آموزش و پرورش دارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد ادامه داد: کل منابع و درآمد مردمی کمیته امداد از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۳۴ درصد رشد داشته است. با توجه به پیک مشکلات در سال جاری اما با رشد کمکهای مردمی مواجه بودیم. در صدقات ۳ درصد، در اکرام ۳۶ درصد و در موارد مبتنی بر نیاز نیز ۴۷ درصد و زکات ۳۶ درصد رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه هر ایرانی در ۱۱ ماه گذشته در سال ۹۷ نزدیک به ۴ هزار تومان صدقه پرداخت کرده است تصریح کرد: ۳۰۱ میلیارد تاکنون در کشور صدقات جمع آوری شده است که ۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است ما قصد داریم صندوقهای صدقات را حذف کنیم و یک پنجم صندوقهای بزرگ تاکنون حذف شده اند و قصد داریم از طریق آپ های مختلف صدقات را دریافت کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا