گوناگون

جلیقه زردها بار دیگر به خیابان‌های فرانسه آمدند

شبکه رادیویی «یوروپ ۱» گزارش داد: معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه موسوم به جلیقه زردها برای شانزدهمین هفته متوالی به خیابان‌ها آمدند. به گزارش ایرنا، جلیقه زردها دیروز(شنبه) نیز با حضور در خیابان‌های پاریس و نانت به اعتراض‌های خود ادامه دادند….
این اعتراض‌ها در حالی صورت می‌گیرد که روز(جمعه) امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه مواضع معتدلی نسبت به جلیقه زردها گرفته و گفته بود: ممانعت از اعتراض‌ها اثربخش نخواهد بود.  همچنین وی روز پنجشنبه در حاشیه یک گردهمایی زنان در «ژیروند»، گردنبند نماد جلیقه زردها را که از سوی یکی از فعالان زن به او هدیه شد پذیرفت، اما حاضر نشد آن را به گردن بیاویزد. شبکه رادیویی یوروپ ۱ دقایقی پیش از حضور جلیقه زردها در خیابان‌های پاریس خبر داد و در تارنمای خود نوشت: نخستین جمعیت معترضان در شانزه لیزه جمع شده‌اند. این شبکه رادیویی همچنین افزود: جمعیت جلیقه زردها در شنبه گذشته نسبت به شنبه‌های قبل روند افزایشی داشته است. به گزارش یوروپ ۱، پلیس دوباره برای جلوگیری از درگیری‌های احتمالی مستقر خواهد شد. به گزارش ایرنا، جنبش جلیقه زردها که از ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ آغاز شده بر اقتصاد فرانسه هم تاثیرات بسزایی داشته بگونه‌ای که در ۲۸ فوریه برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه با هشدار نسبت به هزینه اقتصادی فرانسه در مواجه با بحران جلیقه زردها، از کاهش دو دهم درصدی نرخ رشد اقتصادی در سه ماهه نخست سال خبر داد. وی که با تلویزیون سنای فرانسه گفت وگو می‌کرد، افزود: دیگر نمی‌توان گفت که تظاهرات جلیقه زردها بی تاثیر است. وی نتیجه این بحران را یک بن بست خوانده بود. وزیر اقتصاد فرانسه پیش‌تر پیش بینی کرده بود این کشور در سه ماهه نخست سال میلادی جاری به علت بحران جلیقه زردها متحمل ۲.۵ میلیون یورو ضرر اقتصادی خواهد شد.
***
در شانزدهمین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی؛پلیس فرانسه با باتوم و گاز اشک‌آور جلیقه‌زردها را متفرق کرد

پلیس فرانسه با باتوم و گاز اشک‌آور جلیقه‌زردها را متفرق کرد

در شانزدهمین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی؛ پلیس فرانسه با باتوم و گاز اشک‌آور جلیقه‌زردها را متفرق کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی فرانسه و سیاست‌های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه‌زردها امروز و در شانزدهمین شنبه سیاه هم در حال برگزاری تجمعات خود هستند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، معترضین در پاریس تجمعات خود را از تجمع در کنار «طاق پیروزی» آغاز کرده و به طرف خیابان‌های اطراف حرکت کردند.

به گزارش راشاتودی، در حالیکه معترضین پاریسی در حال ازدیاد هستند، پلیس در تلاش است تا با استفاده از باتوم و گاز اشک آور آنها را از خیابان شانزه‌لیزه خارج کند.

به گزارش رسانه فرانسوی BFMTV، در شهر «نانت» معترضان با پلیس فرانسه درگیر شدند. خبرها از بازداشت چندین معترض توسط نیروهای امنیتی فرانسه و پلیس حکایت دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا