فرهنگی

آغاز تحصن سه روزه معلمان آزاده در شهرهای ایران

برپایه فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان میهن مان ایران، از صبح روز یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ معلمان در سراسر کشور نسبت به برآورده نشدن مطالباتشان  تحصن سه روزه خود را آغاز کردند. تحصن سه روزه معلمان در پاسخ به فراخوان قبلی که از سوی شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان کشور داده شده بود؛ آغاز گردیده است.رژیم ولایت‌فقیه و مسئولان وزارت آموزش و پرورش تاکنون خواسته‌های فرهنگیان کشور را برآورده نکرده و تنها به وعده‌های بی‌پشتوانه بسنده کرده‌اند….
تحصن سه روزه معلمان در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود، وضعیت فاجعه‌بار آموزش و زندان کردن معلمان صورت می‌گیرد.

قرار است که این تحصن سه روزه که از امروز ۱۲ اسفند شروع شده است در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ادامه یابد.

احضار چند معلم به دلیل شرکت در تحصن

گزارش قبلی: کمپین حقوق بشر در ایران از احضار چند معلم معترض در تهران، قزوین، بجنورد، سقز، مریوان، کرمانشاه و الیگودرز به اداره اطلاعات خبر می‌دهد. آنها را به بهانه شرکت در تحصن دوروزه فراخوانده‌اند.

کمپین حقوق بشر در ایران می‌نویسد: «برخورد امنیتی با کانون صنفی معلمان و معلمان فعال در ده سال گذشته در اغلب اعتصاب‌های معلمان زندانی تکرار شده‌است.»

در تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان ایران در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر، گروهی از آموزگاران در اعتراض به گرانی، تورم و زندانی بودن همکاران‌شان، در کلاس‌های درس حاضر نشدند.

افزایش حقوق متناسب با تورم، آموزش به زبان مادری، مدارس امن و استاندارد و آزادی معلمان زندانی از جمله مطالبات تحصن‌کنندگان بودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا