جوانان

قطع همکاری دانشگاه بلژیک با دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران گفته: همکاری دانشگاه لوون بلژیک با دانشگاه تهران به‌دلیل بازداشت یک استاد دوتابعیتی ایرانی-بلژیکی این دانشگاه در ایران قطع شده‌است. برخلاف همه قول‌های داده‌شده، کارنامهٔ دولت روحانی در این عرصه نیز مانند بسیاری عرصه‌های دیگر از ادامه یافتنِ همان سیاست‌های کلان گذشته حکایت دارد، و در بر دارندهٔ تنها تکرار همان سخنانی است که نه دولت روحانی و نه حاکمیت رژیم ولایت‌فقیه به عملی کردن خواسته های جوانان و دانشجویان تمایلی ندارند. پنج سال پس از روی کار آمدن دولت روحانی، او با درنظر گرفتن شیوه تحصیلی، گاهی اوقات سری به دانشگاه‌های کشور زد که با اعتراض گستردهٔ دانشجویان کشور در عمل نکردن دولت او به قول‌هایش روبه‌رو شد…
راهنمای تحصیل در بلژیک

به گزارش ایسنا، محمود نیلی احمدآبادی بدون نام بردن از استاد بازداشت شده در ایران، گفت این بازداشت به دلیل مسائل سیاسی بوده‌است.

به گفته رئیس دانشگاه تهران در سفر اخیر وزیر علوم به بلژیک، دانشگاه‌های آن کشور به بازداشت این استاد اعتراض کرده‌اند و این موضوع برای جامعه دانشگاهی آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

پیش از این نیز بسیاری از دو تابعیتی‌هایی که برای شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی یا سخنرانی در نشست‌های مختلف به ایران سفر کرده بودند توسط دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی دستگیر شده‌اند.

جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، در دومین گزارش خود راجع به وضعیت حقوق بشر ایران که روز چهارشنبه ۸ اسفند در چهلمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه شد به بازداشت شهروندان دوتابعیتی نیز اشاره کرده‌است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا