گوناگون

فرانسه لایحه مالیات بر غول‌های دنیای دیجیتال را معرفی کرد

 برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه روز چهارشنبه ششم مارس لایحه مالیات بر غول‌های دنیای دیجیتال را در جلسه هیات دولت این کشور مطرح کرد….

به گزارش یورونیوز،طرح جدید افزایش سه درصدی مالیات شامل شرکت‌هایی می‌شود که سالانه بیش از ۷۵۰ میلیون یورو در جهان و بیش از ۲۵ میلیون یورو در فرانسه درآمد کسب کرده باشند.

وزیر دارایی فرانسه گفته است که حدود ۳۰ شرکت مشمول قانون جدید خواهند شد، هرچند یک منبع مرتبط به خبرگزاری فرانسه خبر داد حدود ۱۰۰ شرکت می‌توانند ذیل طرح وزارتخانه تعریف شوند.

بنا بر آمار کمیسیون اروپا، متوسط مالیات شرکت‌های عظیم دیجیتال تنها ۹ درصد است‌ در حالی که شرکت‌های اروپایی به طور متوسط ۲۳ درصد مالیات پرداخت می‌کنند.مساله عدم پرداخت مالیات کافی از سوی شرکت‌های بزرگ دنیای دیجیتال مورد انتقاد دولت فرانسه بوده است.

شرکت‌های بین‌المللی نظیر گوگل، آمازون، اپل و فیس‌بوک و همچنین شرکت‌های داخلی فرانسه همچون ‌دیسکونت و بلابلاکار مشمول قانون جدید قرار خواهند شد.

شرکت اپل برای فروش کامپیوترها و تلفن‌های همراه خود تعرفه جدیدی نخواهد پرداخت، اما مالیات بر درآمد حاصل از اپلیکیشن‌های آنلاین فروش رفته در «اپ‌استور» اعمال خواهد شد. فرانسه پیشتر طرح وضع مالیات ویژه بر شرکت‌های بزرگ دیجیتال را در اتحادیه اروپا مطرح کرده بود اما نتوانسته بود موافقت کشورهای عضو را برای اتخاذ سیاست واحد در این خصوص جلب کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا