گوناگون

کانال مالی اروپا و ایران به زودی راه اندازی می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به خروج امریکا از برجام گفت:از دولت انگلیس خواستاریم که سیاست خود را نسبت به برجام روشن کنند و به وعده خود در مورد کانال مالی عمل کند….
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،سید عبدالوهاب سهل آبادی در دیدار سایمون پنی کمیسر عالی‌رتبه بازرگانی دولت انگلیس و معاون سفیر انگلیس در ایران تصریح کرد:با وجود اینکه ایران به بند بند برجام عمل کرده ولی در حوزه بانکی نتوانسته از منافع برجام بویژه در بخش بانکی استفاده کند .
وی تصریح کرد:با وجود تحریم های امریکا ،بسیاری از واحدهای تولیدی ایران توانستند بسیاری از طرح های توسعه خود را در داخل کشور اجرا کنند.
سهل آبادی با اشاره به ظرفیت های استان اصفهان در بخش صنعتی،کشاورزی و معدنی گفت:استان اصفهان می‌تواند در بخش های اقتصادی شریک تجاری با انگلیس باشد.
وی صنعت گردشگری را یکی از مزیت های استان اصفهان برشمرد و گفت:تنوع آب و هوای استان و وجود آثار تاریخی و فرهنگی متعدد زمینه جذب گردشگران خارجی بویژه گردشگران اروپایی است.
سهل آبادی تاکید کرد:ایران بازار ۸۰ میلیونی نیست بلکه بازار ۴۰۰ میلیونی با همسایگانش است که می‌تواند با شرکت‌های اروپایی همکاری نزدیکی را تعریف کند.
سایمون پنی کمیسر عالی رتبه بازرگانی دولت بریتانیا در این جلسه گفت:پیفام دولت بریتانیا به ایران ،پایندی به اجرای برجام است .
وی افزود:پس از خروج آمریکا از برجام ،بانک های بین المللی دسترسی شرکت های ایرانی را محدود ولی سه کشور انگلیس ،فرانسه و آلمان با راه اندازی کانال مالی جدید خواستار تبادل مالی و تسهیل تجارت با ایران است.
وی تصریح کرد:شرکت های انگلیسی بسیاری هستند که در بازار ایران فعالیت می‌کنند و می‌خواهند با ایران روابط خود را توسعه دهند. جایلز واتکر معاون سفیر انگلیس در ایران در این دیدار گفت: کانال مالی جدید اروپا و ایران در پاریس ثبت شده و به زودی اجرا می‌شود .
وی تاکید کرد:ایران می‌تواند از منافع اقتصادی برجام استفاده کند و منتظر تایید ایران برای معرفی نهاد متناظر برای مراوادات بانکی با اروپا هستیم .
وی از حضور هیات آلمانی طی هفته آینده به تهران با هدف بررسی اجرایی شدن کانال مالی ایران و اروپا خبر داد و گفت:همکاری دو نهاد مالی در ایران و اروپا می‌تواند روابط اقتصادی دو طرف را تسهیل سازد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا