گوناگون

مرحله دوم رزمایش نیروهای مسلح ونزوئلا برگزار می‌شود

معاون رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، مرحله دوم رزمایش گسترده نیروهای مسلح این کشور طی چند روز آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ خبرگزاری اسپوتنیک روز پنجشنبه به نقل از دلسی رودریگز خاطر نشان کرد که در مرحله دوم این رزمایش تمرین هایی از جمله تامین امنیت تاسیسات زیربنایی مانند سیستم های برق رسانی و همچنین سیستم های تامین آب انجام می شود.
این رزمایش ونزوئلا در حالی برگزار می شود که این کشور ماههاست با تهدیدهای مستقیم و مخفیانه از سوی آمریکا مواجه است.
دولت ترامپ بارها ونزوئلا را به اقدام نظامی تهدید کرده و پس از آن که خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت کاراکاس خود را رئیس جمهوری ونزوئلا خواند، آمریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری به رسمیت شناخت.
مقامات ارشد آمریکا تلاش می کنند فشارها را علیه دولت قانونی کاراکاس با ابزارهای مختلف از جمله تهدید به استفاده از گزینه نظامی و تحریم ها افزایش دهند.
خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا چند روز پیش به چندین کشور آمریکای لاتین سفر کرد تا حمایت آنها را برای انتقال قدرت در ونزوئلا جلب کند.
گوایدو که در کلمبیا هماهنگی برای ورود کمک های آمریکا به ونزوئلا را نیز انجام می داد، پس از آن به برزیل، آرژانتین، پاراگوئه و اکوادور رفت و با مقام های این کشورها دیدار کرد و پس از این سفر منطقه ای، ۱۳ اسفند ماه جاری به ونزوئلا بازگشت.
گوایدو پس از مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست جمهوری، خود را رئیس دولت موقت در این کشور خواند و خواستار حمایت بین المللی از خود و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و برخی کشورهای آمریکای جنوبی هم از در این اقدام واشنگتن تبعیت کردند.
مادورو پس از خروج گوایدو از ونزوئلا هشدار داد که احتمال دارد وی به دلیل نقض قانون با محاکمه مواجه شود.
ارتش ونزوئلا در واکنش به احتمال حمله نظامی به این کشور رزمایشی پنج روزه را با هدف اعلام آمادگی در مقابل هرگونه تهدید و حمله خارجی در ماه فوریه سال میلادی جاری را با سخنان نیکولاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا برگزار کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا