گوناگون

گرانی دوباره با ۲۳ و ۳۰ درصد افزایش قیمت

شورای شهر مشهد با ۳۰ درصد افزایش قیمت، بلیت اتوبوس را ۶۵۰ تومان و با ۲۳ درصد افزایش، بلیت مترو را ۸۰۰ تومان تصویب کرد….
به گزارش روزنامه همدلی، یکی از دستورکارهای پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در خصوص بودجه سازمان اتوبوسرانی و شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد در سال ۹۸ بود که در طی بررسی این
بودجه‌ها افزایش قیمت بلیت اتوبوس به ۶۵۰ تومان و بلیت مترو به ۸۰۰ تومان در سال اینده به تصویب رسید.
مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد در خصوص افزایش قیمت بلیت اتوبوس عنوان کرد: لایحه ای که شهرداری آورده بود ۷۵۰ تومان بود که ما آن را
صد تومان کاهش دادیم و به ۶۵۰ تومان رساندیم. این کاهش برای ما ۳۳ میلیارد تومان
بار مالی دارد.
وی گفت: این افزایش قیمت حمل و نقل عمومی در شورا تصویب شده و پس از طی مراحل خود در فرمانداری و درصورت تصویب در آنجا احتمالا از اردیبهشت اعمال خواهد شد.
بهاروند ادامه داد: درحال حاضر سهم مردم از مبلغی که برای بلیت پرداخت می‌کنند، در بخش سازمانی ۲۳ درصد و در بخش خصوصی ۷۵ درصد است.
وحید مبین مقدم، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد هم خاطرنشان کرد: برای سال ۹۸ در نظر گرفتیم ۵۰ میلیون مسافر را با احتساب کرایه ۸۰۰ تومان جابه‌جا کنیم.
خلیل‌الله کاظمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد بیان کرد: در حال حاضر پرداخت‌های قطار شهری عدد ثابتی است و اگر فردی فقط بخواهد از یک ایستگاه به ایستگاه بعدی برود با فردی که ایستگاه‌های بیشتری را طی می‌کند یک مبلغ را می‌پردازند. برای اوایل سال آینده لایحه‌ای ر را می‌فرستیم براساس مسافت هزینه پرداخت کنند و همچنین در برخی ساعات امکان تخفیف بدهیم.
وی ادامه داد: سرجمع یارانه‌ای که شهرداری بابت حمل و نقل مسافر به اتوسرانی می دهد۲۲۴ میلیارد تومان است که بخشی سهم خصوصی و بخشی هم سازمانی می‌شود. درآمد ما از محل صرفا فروش بلیت در سال جاری ۳۳ میلیارد تومان در بخش دولتی و در بخش خصوصی ۱۳۰ میلیارد تومان بوده است.
وی تصریح کرد: قیمت خرید هر دستگاه اتوبوس در اوایل امسال ۴۵۰ میلیون بود که
درحال حاضر به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا