بین‌المللی

استقرار یگان های موشکی ژاپن درحوالی منطقه تردد کشتی های چین

روزنامه ‘ژاپن تودی’ نوشت، یگان های نیروی زمینی ژاپن، از جمله یگان های موشکی ضد کشتی، در دو جزیره واقع در بین دریای چین شرقی و اقیانوس آرام غربی، محل رفت و آمد کشتی های نیروی دریایی چین، مستقر شدند….

این روزنامه به نقل از وزارت دفاع ژاپن نوشت، حدود ۵۵۰ تن از اعضای نیروی دفاع از خود در جزیره آمامی اوشیما در منطقه کاگوشیما واقع در حدود ۴۰۰ کیلومتری جنوب جزیره کیوشو در جنوب غرب مستقر شدند که تعدادی از آنها برای یگان های موشکی زمین به هوا و زمین به کشتی در نظر گرفته شدند.
طبق اعلام وزارت دفاع ژاپن، ۳۸۰ تن از نیروهای یگان امنیتی نیز در جزیره میاکو در منطقه اوکیناوا واقع در ۳۰۰ کیلومتری این جزیره مستقر شدند که پس از شروع به کار یک یگان موشکی در سال ۲۰۲۰ یا بعد از آن، تعداد این نیروها به ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن افزایش می یابد.
‘تاکشی ایوایا’، وزیر دفاع ژاپن در این رابطه گفت: در حال حاضر منطقه جنوب غربی، خط مقدم دفاعی کشور است و در نتیجه، تجهیزات و توان بازدارندگی ما در این منطقه تقویت خواهد شد.
به نوشته ژاپن تودی، هدف از این اقدامات پر کردن خلای دفاعی مورد نظر وزارت دفاع کشور است.
جزایر میاکو، ایشیگاکی و یوناگونی در نزدیکی جزایر ‘سن کاکو’ی تحت کنترل ژاپن در دریای چین شمالی واقع شده اند که پکن از آنها به عنوان ‘دیااویو’ یاد می کند. کشتی های چینی بارها وارد محدوده آب های این جزایر شدند و به تنش بین ژاپن و چین دامن زدند.
طبق برنامه پنج ساله دفاعی ژاپن که از اول آوریل سال جاری میلادی اجرایی می شود، توکیو به دنبال تقویت سامانه دفاعی اش در جزایر واقع در جنوب غربی ژاپن است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا