گوناگون

کره جنوبی اجازه مصادره اموال شرکت ژاپنی را صادر کرد

یک دادگاه کره جنوبی درخواست مصادره اموال شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی ژاپن در کره جنوبی را به عنوان غرامت در ازای کار زمان جنگ جهانی دوم تائید کرد.

به گزارش ایرنا تلویزیون ژاپن روز سه شنبه گزارش کرد این دومین مورد برای درخواست مصادره اموال یک شرکت ژاپنی در کره جنوبی در چند مدت اخیر است.
در پی حکم سال گذشته دیوان عالی این کشور در مورد کار اجباری زمان جنگ جهانی دوم، یک دادگاه منطقه ای در شهر ‘ده جون’ واقع در مرکز کره جنوبی این تصمیم را گرفت.
پیشتر در ماه جاری، شاکیان درخواستی برای مصادره حقوق در کل هشت فقره حق انحصاری و علامت تجاری متعلق به صنایع سنگین میتسوبیشی در کره جنوبی را تسلیم دادگاه کرده بودند.
این دادگاه اجازه مصادره اموال به ارزش ۸۰۰ میلیون وون معادل ۷۰۰ هزار دلار را به چهار شاکی داد شاکیان می گویند آنها این اموال را خواهند فروخت مگر اینکه شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی اقدام صادقانه ای اتخاذ کند.
در ماه ژانویه، یک دادگاه دیگر کره جنوبی مصادره اموال شرکت نیپون اِستیل اَند سومیتومو مِتال را که در این کشور نگهداری می شود برای گروهی دیگر از شاکیان جایز دانست.
توکیو به طور مکرر از دولت کره جنوبی خواسته است این مساله را بر اساس توافقی که در سال ۱۹۶۵ به آن رسیدند، مورد بحث و گفت و گو قرار دهند در این سال دو کشور روابط خود را عادی کردند توکیو ادعا می کند که این توافق بطور کامل مسئله ادعاهای حق غرامت را حل و فصل کرده است اما سئول می گوید هنوز در حال بررسی موضع ژاپن است.
در همین حال سخنگوی ارشد دولت ژاپن واکنش کره جنوبی به احکام دادگاه که شرکت های ژاپنی را ملزم به پرداخت غرامت برای کار زمان جنگ جهانی دوم می کند محکوم کرد.
‘یوشیهیده سوگا’ دبیر اول کابینه ژاپن سئول را متهم کرد که برای تصحیح موارد نقض توافقنامه دوجانبه ۱۹۶۵، هیچ اقدامی انجام نداده و به شاکیان اجازه داده است که دارایی شرکت های ژاپنی را توقیف کنند.
او تاکید کرد ژاپن از کره جنوبی خواسته است که به این موضوع براساس توافق مورد اشاره رسیدگی کند سوگا همچنین گفت معتقد است این درخواستش پذیرفته خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا