گوناگون

تکرار کمبودها و فجایع تا کی؟

سیلی هولناک و فاجعه ای دلخراش چندین استان کشور را در نوردید ومنجر به ضایعه های انسانی و خسارات وحشتناک شد که مثل همیشه مردم زحمتکش مان بیشترین خسارات را متحمل شدند….
در این فاجعه ملی متاسفانه تعدادی از هموطنان، از بومی ها و مسافرانی که برای تعطیلات نوروزی در این مناطق بودند در سیل گرفتار و به کام مرگ کشیده شدند.

بعد از زلزله غرب کشور بسیاری از مردم آن مناطق هنوز در کانکس ها سکونت دارند و با مشکلات متعدی مواجه هستند ولی بار دیگر مردم محروم این شهرها در چنگال سیل وحشتناک گرفتار آمدند.

این حوادث به کرات و به اشکال مختلف در حال وقوع است و نه تنها به جان و مال مردم آسیب می زند، بلکه محیط زیست را نیز با ضایعات جبران ناپذیر مواجه می کند و متاسفانه در حاکمیت کنونی نه فقط اراده ای برای مقابله با این حوادث وجود ندارد بلکه بررسی های مختلف مشخص کرده که اقدامات غیراصولی و غیر کارشناسی، مسبب اکثر این بلایا بوده است. هم چنین عاملان این خسارات عظیم هم دارای مصونیت هستند. بر مردم فداکارمان واجب است که این بی کفایتی ها را مورد سوال و مواخذه قرار دهند به ویژه که تا لحظه سیل مشاهده کردیم که مسئولان شهرهای سیل زده در مرخصی بودند و حتی حاضر به بازگشت هم نبودند.

در این شرایط مثل همیشه مردم سراسر ایران با نوعدوستی، به کمک سیل زدگان شتافتند و وظایفی را که قطعا بر عهده حکومت است به دوش کشیدند. حاکمیت مسئولیت دارد در کوتاهترین زمان برای تهیه مسکن و جبران خسارات وارده و… اقدام نماید و بار مسئولیت خود را بر دوش مردم نیندازد. کوتاهی بیش از این پذیرفته نیست.

گروه اتحاد بازنشستگان این ضایعه دلخراش و جان باختن هموطنان مان را به مردم کشورمان و همچنین خانواده های حادثه دیدگان تسلیت می گوید.

“گروه اتحاد بازنشستگان”۹۸/۱/۷

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا