بین‌المللی

آلمان فرستاده «خوان گوایدو» را به عنوان سفیر به رسمیت نمی‌شناسد

آلمان از پذیرش فردی که خود را سفیر رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا معرفی کرده، خودداری کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در حالی که خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور با اعزام افرادی تحت عنوان دیپلمات به ۱۰ کشور اروپایی تلاش دارد تا دولت خودخوانده خود را رسمیت بخشد، اما دولت آلمان اعلام کرده فرستاده گوایدو را به عنوان سفیر ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد.

این در حالی است که پیش از این آلمان و برخی دیگر از کشورهای اروپایی حمایت خود را از گوایدو در مقابل رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده بودند.

فرستاده گوایدو به آلمان فردی به نام «اوتو گباوئر» است که تحت عنوان سفیر دولت خودخوانده ونزوئلا وارد برلین شده است.

گباوئر با انتشار ویدئویی در آلمان ضمن انتقاد از دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا از مذاکره خود با «مارتین شوگراف» مسئول آمریکای لاتین و حوزه کارائیب در وزارت خارجه آلمان خبر داد.

در این ویدئو از گباوئر با عنوان سفیر ونزوئلا در آلمان یاد شده است.

با این حال دولت آلمان اندکی پس از انتشار ویدئوی مذکور اعلام کرد که گباوئر را به عنوان سفیر ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد.

از سوم بهمن‌ماه سال گذشته، گوایدو، رئیس مجلس نمایندگان ونزوئلا با حمایت آمریکا، خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا نامید و پس از آن آمریکا با اعمال فشار به ارتش ونزوئلا، خواستار به رسمیت شناختن گوایدو و مخالفت با دولت مرکزی نیکولاس مادورو شد.

با این حال روسیه، چین، ایران و ترکیه و برخی دیگر از کشورها ضمن مخالفت با دخالت آمریکا در ونزوئلا حمایت خود را از دولت مرکزی این کشور اعلام کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا