بین‌المللی

مجمع موسسان ونزوئلا مصونیت پارلمانی «گوایدو» را لغو کرد

مجمع ملی مؤسسان ونزوئلا با سلب مصونیت پارلمانی خوان گوایدو سردسته مخالفان دولت قانونی ونزوئلا موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مجمع ملی مؤسسان ونزوئلا با سلب مصونیت پارلمانی خوان گوایدو سردسته مخالفان دولت قانونی ونزوئلا موافقت کرد.

بر اساس این گزارش؛ لغو مصونیت قضائی گوایدو که بصورت مستقیم از تلویزیون ونزوئلا پخش می‌شد، به تصویب مجمع مؤسسان قانون اساسی این کشور رسیده است.

در سند لغو مصونیت رئیس مجلس ملی ونزوئلا آمده است: مجمع مؤسسان قانون اساسی، اجازه می‌دهد تحقیقات قضائی درباره خوان گوایدو ادامه یابد.

شایان ذکر است که روز گذشته منابع ونزوئلایی از تصمیم دادگاه عالی قضائی این کشور برای رفع مصونیت پارلمانی خوان گوایدو سردسته مخالفان دولت قانونی ونزوئلا خبر دادند.

دادگاه عالی ونزوئلا از مجمع مؤسسان این کشور خواسته بود که مصونیت پارلمانی خوان گوایدو سردسته مخالفان دولت قانونی ونزوئلا را سلب کند.

 

واکنش گوایدو به سلب مصونیت پارلمانی‌اش

 

سردسته مخالفان دولت قانونی ونزوئلا به سلب مصونیت پارلمانی خود از سوی مجمع موسسان این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، خوان گوایدو سردسته مخالفان دولت قانونی ونزوئلا امروز چهارشنبه به لغو مصونیت پارلمانی خود واکنش نشان داد.

وی افزود: روند ما تغییری نخواهد کرد و من به فعالیت‌های خود ادامه خواهم داد.

شایان ذکر است که مجمع مؤسسان ونزوئلا مصونیت پارلمانی گوایدو را سلب کرد و روند تحقیقات درباره تخلفات مالیاتی و به دست آوردن اموال به شکل غیرقانونی از مؤسسات بین المللی و منطقه‌ای را گشود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا