گوناگون

سیل و طوفان ۵ هزار میلیارد ریال به اصفهان خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان میزان خسارت سیل و طوفان به تاسیسات زیربنایی، واحدهای مسکونی و بخش کشاورزی این استان را پنج هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، منصور شیشه فروش گفت: در مرحله اول جاری شدن سیل در این استان ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال خسارت به تاسیسات زیربنایی، راهها، واحدهای مسکونی شهری و روستایی و بخش کشاورزی ۱۳ شهرستان اصفهان وارد شد.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست به چهار هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی، ۲۹۰ کیلومتر راههای ارتباطی ، ۱۷۳ دهانه پل آبرو، سه دهانه پل بزرگ، ۳۵ دستگاه ماشین آلات راهسازی، تعدادی پست برق و بخش کشاورزی استان اصفهان خسارات وارد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: در مرحله دوم که روز گذشته اتفاق افتاد سیل به تاسیسات زیربنایی، راهها و بخش کشاورزی شهرستان های سمیرم، فریدونشهر، چادگان ، فریدن و بوئین میاندشت و طوفان در نایین به ماشین ها و تاسیسات زیربنایی و واحدهای مسکونی خساراتی وارد کرد.

وی اظهارداشت: در این حادثه غیر مترقبه به حدود ۸۰ کیلومتر راههای استان، هزار واحد مسکونی شهری و روستایی، بخش کشاورزی و تاسیسات برق و مخابرات ۲ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال خسارت وارد شد.

شیشه فروش با اشاره به وقوع طوفان در شهرستان نایین در روز گذشته گفت: حدود سه هزار نفر از مسافران گرفتار در طوفان در سالن های سرپوشیده، مکان های اقامتی و اردوگاه های این شهرستان اسکان یافتند و مردم نایین از حدود ۲ هزار نفر دیگر در منازل خود پذیرایی کردند.

به گفته وی همچنین روز گذشته بر اثر وزش باد شدید و سقوط درخت های کنار خیابان و داربست ها به ۱۶ خودرو در شهر اصفهان آسیب وارد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: اقدام های لازم برای پرداخت خسارت به مالکان خودروهای یاد شده که در شهرستان های نایین و اصفهان دچار آسیب شدند از سوی بیمه ها انجام شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا