گوناگون

یکی از مجروحین درگیری سپاه با سیل زدگان دشت آزادگان درگذشت

عبود جلیزی فرزند خلف از اهالی روستای جلیزی دشت آزادگان که در درگیری و تیراندازی نیروهای سپاه به سیل زدگان روستاهای جلیزی، صگور و شاکریه در بامداد ۱۴ فروردین مجروح شده بود، روز پنجشنبه در بیمارستان آپادانا درگذشت….

عبود جلیزی دارای سه پسر و سه دختر است که هیچکدام از آنها ازدواج نکرده اند و تنها منبع در آمد این خانواده، زمین کشاورزی آنهاست که توسط سپاه وبعد از انفجار سیل بند زیر آب رفت.

بنا به گفته منابع محلی، اهالی روستای جلیزی دشت‌ آزادگان در برابر هدایت سیلاب به روستا و زمین‌های کشاورزیشان مقاومت کردند که با دخالت نیروهای انتظامی همراه شد. چند نفر دراین ماجرا زخمی شدند. مسئولان وعده پرداخت خسارت به اهالی این روستا دادند تا با انفجار سیل‌بند شاکریه سیلاب را به روستای جلیزی و زمین‌های کشاورزی هدایت کنند.
اما اهالی این روستا با توجه به تجربه سیل ۱٣۹۵و عدم پرداخت خسارات، علیرغم وعده و وعیدهای مسئولان طراز اول استان، رئیس جمهور و معاون اولش در سفر به خوزستان مبنی برپرداخت خسارات سیل، با هدایت سیلاب به روستا و زمین‌های کشاورزیشان مخالفت کردند و دست به مقاومت زدند.
در نهایت سیل‌بند شاکریه در ساعت ۲ و٣۰ دقیقه بامداد روز چهارشنبه منفجر وسیلاب را روانه روستا و زمین‌های کشاورزی جلیزی کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا