گوناگون

سیل ویرانگر و اعتراف دیرهنگام به یک حقیقت

وزیر راه و شهرسازی، رژیم جمهوری اسلامی گفته است که با ساخت و سازهای غلط، سیلاب اخیر به جای افتادن در مسیل‌ها به سوی شهر و روستا جاری شده و نیروی تخریبی زیادی پیدا کرده است. او می‌گوید که رودخانه‌ها هم لایروبی نشده بود….
وی با اشاره به این نکته که زیرساخت‌های کشور برای سیلی چنین شدید، آمادگی نداشته، گفت: «اکثر رودخانه‌ها لایروبی نشده بود. اگر لایروبی شده بود چنین نمی‌شد. تعدادی از پل‌ها سقوط کرد. این پل‌ها پل‌هایی است که آب از جهت‌های گوناگون به آن برخورد کرده است. تکیه‌گاه پل به کوله‌ای است که بر روی آن سوار است. به خاطر تعرضی که به رودخانه‌ها شده است این پل‌ها آسیب دید.»

وزیر راه در گفتگو با “خبر آنلاین”، گفته است که نیروی ویرانگری سیل از جمله به خاطر بسته شدن مسیل‌ها بوده است. او گفت: «به طور مثال همین اتفاقی که در شیراز رخ داد. آب در مسیر خودش آمده است ما مسیل‌ها را راه و خیابان کرده‌ایم. آب راه خودش را به سمت رودخانه می‌رفت، ما مسیر آب را اشغال کرده‌ایم.»

وزیر راه دولت حسن روحانی، تأکید کرد که بسیاری از الزامات علمی و تخصصی در شهرسازی ایران رعایت نشده و بسیاری از راه‌ها و جاده‌ها و پل‌ها با ارتفاع پایین ساخته شده‌اند که در صورت روان شدن سیل به سادگی به زیر آب می‌روند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا