گوناگون

بیش از هزار و ۲۹۰ شهر، روستا درگیر حوادث

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفند تا روز ۱۳ فروردین ماه بیش از ۱۲۹۰ شهر و روستا و محور درگیر سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک شدند، گفت: ۶۷۳ نفر نیز توسط نیروهای امدادی و بالگرد به مناطق امن انتقال یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط با جزئیات امدادرسانی به حادثه‌دیدگان سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک از ابتدای اجرای طرح نوروزی، اظهار کرد: در ۳۱ استان بیش از ۱۲۹۰ شهر، روستا و محور کوهستانی در این مدت گرفتار سیل و برف و کولاک شدند که نیروهای امدادی موفق شدند به بیش از ۲۰۴ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت بیش از ۷۹ هزار نفر اسکان اضطراری یافتند افزود: ۶۷۳ نفر نیز توسط نیروهای امدادی و بالگرد به مناطق امن انتقال یافتند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات در این مدت ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو از برف رهاسازی شد و ۳ هزار و ۸۴۶ منزل مسکونی از آب تخلیه شده است.

وی گفت: همچنین در این مدت بیش از ۷۴ هزار دستگاه چادر و ۴۹ هزار پتو، ۹ هزار شعله والور و فانوس، ۱۹۷۷ست بهداشتی، بیش از ۱۰۹ هزار قوطی کنسروجات و ۷۳ هزار بسته‌های غذایی میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا