گوناگون

آمریکامحموله‎های نفتی ونزوئلا به مقصدکوبا راتحریم کرد

دولت واشنگتن در راستای اعمال فشار حداکثری بر دولت ونزوئلا، این بار تحریم نفتی خود را مشمول کشتی‎ها و محموله‎هایی کرد که به کوبا ارسال می‌‏شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آمریکا در تازه‌ترین دور از تحریم‌های خود علیه دولت قانونی کاراکاس، محموله‌های نفتی را که از ونزوئلا عازم کوبا هستند؛ هدف قرار داد.

در همین‎ راستا، وزارت خزانه‎داری آمریکا ۳۴ کشتی متعلق یا تحت اجاره شرکت ملی نفت ونزوئلا و همچنین ۲ شرکت دیگر و یک کشتی را که طی ماه‌های میلادی فوریه و مارس، نفت به کوبا منتقل کرده‎اند؛ مشمول تحریم قرار داد.

گفتنی است دور جدید تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا با هدف تضعیف هرچه بیشتر دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی این کشور انجام می‌گیرد.

از تاریخ ۳ بهمن ۹۷، خوان گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست‎جمهوری را از وی غصب کرد.

همزمان با تداوم مداخله‌جویی واشنگتن در امور داخلی این کشور آمریکای لاتین؛ چین و روسیه در خصوص هرگونه تهاجم نظامی به ونزوئلا هشدار داده‎اند.

این در حالی است که روسیه بنا به درخواست مادورو، شماری نیروی نظامی به ونزوئلا اعزام کرد- اقدامی که واکنش آمریکا را در پی داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا