گوناگون

نتانیاهو به دنبال الحاق شهرک‌های کرانه باختری به اراضی اشغالی است

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال الحاق شهرک‌های یهودی نشین کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی است.

به گزارش روزنامه مستقل به نقل از شبکه ۱۲ اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که اگر منصب خود را در انتخابات آتی حفظ کند، ممکن است مناطقی در کرانه باختری را به اراضی اشغالی ملحق کند.

این اظهارات نتانیاهو در پاسخ به سوال شبکه ۱۲ عبری در مورد علت عدم گسترش دامنه “حاکمیت” اسرائیل بر شهرک‌های یهودی نشین گسترده‌ای در کرانه باختری مطرح شد. او در پاسخ به مجری که از چرایی الحاق این اراضی به اسرائیل سوال کرده بود گفت: “شما می‌پرسید که آیا گام بعدی ما حرکت به این سمت است – پاسخ شما آری است، حرکت به این سو فاز بعدی اقدامات ماست.”

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: من حق حاکمیت (اسرائیل) را گسترش خواهم داد و در این راه برایم ضمیمه کردن شهرک‌های یهودی‌نشین یا اراضی جدا افتاده دیگر تفاوتی ندارد.

وی همچنین اعلام کرد: ویرانی خان الاحمر نزدیک است.

در واکنش به این سخنان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطینی به خبرگزاری رویترز گفت: هرگونه اقدام، اظهارنظر و اعلان عمومی واقعیت را عوض نخواهد کرد. شهرک‌های یهودی‌نشین (در اراضی اشغالی) غیرقانوی‌اند و برچیده خواهند شد.

از سوی دیگر، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه ۱۳ اسرائیل تصریح کرد که پیش بینی می‌کند موافقت آمریکا را برای به رسمیت شناختن “حاکمیت” تل‌آویو بر کرانه باختری به دست آورد.

وی در ادامه مدعی شد: تمامی شهرک‌ها در کانون‌های شهرک‌سازی و خارج از آن باید تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی باقی بمانند.

نتانیاهو پیشتر در گفت‌وگو با روزنامه عبری‌زبان “یسرائیل هیوم” در خصوص طرح آمریکایی موسوم به معامله قرن گفته بود: این طرح شامل سه شرط اساسی خارج نکردن هیچ شهرک نشین، سیطره بر منطقه غربی رود اردن و تقسیم نشدن قدس است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا