حقوق بشر

نیروهای امنیتی دو تن از امدادرسانان در خوزستان را دستگیر کردند

فرمانده پلیس تهران از دستگیری چهار تن به اتهام انتشار اخبار دروغ در رابطه با سیل خبر داد. منابع خبری نزدیک به فعالان عرب در خوزستان هم گزارش کردند چند تن از امدادگران محلی دستگیر شدند.یروهای امنیتی احمد کعبی و یعقوب کعبی از اهالی روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. این دو شنبه ۱۷ فروردین بازداشت شدند

به گزارش فعالان عرب در استان خوزستان نیروهای امنیتی احمد کعبی و یعقوب کعبی از اهالی روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. این دو شنبه ۱۷ فروردین بازداشت شدند.

کانال تلگرامی خاک‌زدگان که به صورت ویژه اخبار مربوط به عرب‌های خوزستان را پوشش می‌دهد، دلیل دستگیری این دو تن را کمک‌رسانی به سیل‌زدگان به همراه گروه‌های محلی گزارش کرد.

این منبع خبری پیش این هم خبر داده بود که خلف مردانی پنجشنبه ۱۵ فروردین به دلیل اعتراض به عدم امدادرسانی به سیل‌زده‌ها و ممانعت از شکستن سیل‌بندهای ایجاد شده توسط روستاییان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران درگیری میان نیروهای نظامی و ساکنان روستاهای خوزستان را تائید کرده بود.

در خبر دیگری حسین رحیمی فرمانده پلیس تهران در نشست خبری گفت که چهار تن به دلیل دروغ‌پردازی و شایعه‌پراکنی در باره سیل بازداشت شده‌اند.

او مشخصات بازداشت شدگان را افشاء نکرد اما گفت که دستگیرشدگان علاوه بر شایعه‌پراکنی «اقدام به تخریب برخی مسئولان دولتی و نیروهای مسلح کردند».

نیروهای نظامی ایران پیش از این نیز همزمان با زلزله در استان کرمانشاه و آذربایجان شرقی شماری از امدادگران داوطلب را دستگیر و به زندان منتقل کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا