گوناگون

سیل خوزستان؛ فاجعه وحشتناکی در حال رخ دادن

وزیر راه و شهرسازی گفته است خسارت سیلاب اخیر حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال برآورد می شود. این خسارت ها مربوط به تخریب کامل جاده ها، از بین رفتن پل ها، رانش سطح راه ها و بخش های مختلف زیرساختی است …

به گزارش ایسنا، نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی امروز در تذکری به هیات رییسه مجلس بیان کرد: توقع داشتیم که مجلس با تمام قدرت و قوت کنار مردم خوزستان و مردم سیل زده کشور بایستد. مجلس باید وضعیت نابسامان ما را ببیند، اکنون در خوزستان فاجعه وحشتناکی در حال رخ دادن است. چرا باید اینگونه باشد؟ چرا خوزستان که مهد ثروت و نفت کشور است باید به گونی نیاز داشته باشد؟ اقلام مورد نیاز ما مواد اولیه است. ما به کمترین امکانات نیاز داریم، همه به خوزستان کمک کنند. مردم به شدت به مواد اولیه، غذا و دارو نیاز دارند.

وی افزود: وزیر نیرو که عامل اصلی این نابسامانی‌ها است باید بیاید پاسخ بدهد، قوه قضائیه باید مقصران و کسانی که این فاجعه را به بار آوردند را محاکمه کند.

سیل اعتمادسوزی!

بهارنیوز نوشت: سیل در شهرهای کوچک و بزرگ استان خوزستان در روزهای اخیر وضعیتی سخت و خطرناکی را برای مردم این استان رقم زده است. شرایطی که برخی آن را مشابه دوران جنگ می‌دانند و بر همین اساس خواستار توجه جدی‌تر تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی به بحران سیل در خوزستان هستند. یکی از مواردی که در این روزها مشاهده می‌شود عدم توجه گروه‌هایی از مردم به هشدارها مبنی بر تخلیه روستاها و شهرستان‌ها است. مسئله‌ای که بر اساس شنیده‌ها سبب بروز برخی درگیری‌ها نیز شده است.

این منبع افزود: اگر بخواهیم به تصویر کلان آنچه رخ داده بنگریم می‌توانیم از شکاف میان جامعه و نهاد قدرت سخن به میان آوریم. شکافی که یکی از مصادیق آن در همین بی اعتمادی میان مردم و دولت خود را نشان می‌دهد. بدیهی است که هیچ انسانی تمایل ندارد جان خود را در هنگامه‌های بحران به خطر بیندازد اما زمانی که بی اعتمادی جای اعتماد را گرفت آن‌گاه دیگر حتی هشدارها برای خطری بزرگ همچون سیل نیز برای شهروندان ارزشی ندارد.

اهواز در خاموشی فرو رفت

به‌خاطر آب‌گرفتگی ایستگاه فوق توزیع برق در شمال غرب اهواز، بخش‌هایی از شهر اهواز خاموش شد.

هم‌اکنون برق مناطقی از اهواز مانند امانیه، کیانپارس، کیان‌آباد، کوی انقلاب، سه‌راه خرمشهر، عین دو، لشکر، عامری، کیانشهر در خاموشی به‌سر می‌برند.

فته‌می‌شود درصورت ادامۀ پیشروی سرریز کارون مناطق بیشتری در خاموشی فرو خواهند رفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا