گوناگون

چین: فقط مردم ونزوئلا باید برای کشورشان تصمیم بگیرند

نماینده چین در سازمان ملل ضمن درخواست از دولت و مخالفان در ونزوئلا برای پیگیری راه حل سیاسی، گفت: امور ونزوئلا باید به دست ونزوئلایی ها اداره شود….
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، «ما ژائوشو» سفیر چین در سازمان ملل در نشست چهارشنبه شب شورای امنیت پیرامون ونزوئلا خواستار راه حل سیاسی برای بحران این کشور شد.
ژائوشو از دولت و مخالفان ونزوئلا خواست که در چارچوب قانون اساسی از طریق گفت وگو و مشورت به دنبال راه حل سیاسی باشند.
نماینده چین همچنین تاکید کرد که کشورش از تلاش های دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا برای حفاظت از حاکمیت ملی، استقلال و ثبات این کشور حمایت می کند.
ژائوشو با تاکید براینکه امور ونزوئلا باید فقط به دست مردم این کشور اداره شود، مخالفت کشورش را با دخالت شورای امنیت در امور کاراکاس اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد از این سازمان خواست اعتبار نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را لغو کند.
پنس با بیان اینکه بیش از ۵۰ کشور خوان گوایدو سرکرده مخالفان دولت در ونزوئلا را به رسمیت شناخته اند، خواستار شناسایی گوایدو به عنوان رئیس جمهوری این کشور از سوی سازمان ملل شد.
معاون رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود رو به نماینده ونزوئلا در سازمان ملل کرد و به صراحت گفت: با احترام، شما نباید اینجا باشید. شما باید به ونزوئلا برگردید و به نیکلاس مادورو بگویید که زمانش به سر آمده و وقت رفتن او است.
ونزوئلا از روز ۲۸ ژانویه (۸ بهمن ماه سال گذشته) که گوایدو رئیس مجلس ملی این کشور در خیابان های کاراکاس خود را رئیس جمهوری قانونی خواند، دچار بحران داخلی و بین المللی شده است.
آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس دولت موقت در این کشور به رسمیت شناخت و خواستار کناره گیری مادورو از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
برخی کشورهای اروپایی و متحدان آمریکا در آمریکای جنوبی و شرق آسیا همگام با واشنگتن خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در ونزوئلا شدند.
مادورو آمریکا را به راه انداختن جنگ تجاری علیه این کشور و تلاش برای ایجاد کودتا و براندازی نظام موجود در کاراکاس متهم می کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا