گوناگون

قواعد ارتش امریکا در مواجهه با نیروی دریایی سپاه پاسداران تغییری نکرده است

فرمانده عملیات نیروی دریایی ارتش آمریکا: تغییری در قواعد نیروی دریایی در آب‌های خلیج فارس در مواجهه با نیروی دریایی سپاه پاسداران انجام نگرفته است.

یک فرمانده نیروی دریایی آمریکا پس از اقدام خصمانه دولت این کشور علیه سپاه گفت: قواعد ما درباره چگونگی مواجهه با نیروی دریایی سپاه ایران تغییری نکرده است.

به گزارش ایسنا، جان ریچاردسون، فرمانده عملیات نیروی دریایی ارتش آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه خبری یواس‌ان‌آی تصریح کرد که این واحد دستوری مبنی بر تغییر قواعد نیروی دریایی در آب‌های خلیج فارس، ازجمله در مواجهه با نیروی دریایی سپاه پاسداران دریافت نکرده است.

ریچاردسون افزود: اگرچه نیروی دریایی همیشه هنگام عملیات در خلیج فارس نسبت به نیروی دریایی سپاه هوشیار بوده است اما قواعد ما پس از تصمیم کاخ سفید برای تروریستی اعلام کردن نام سپاه تغییری نکرده است.

همچنین سخنگوی ناو پنجم نیروی دریایی آمریکا که در منطقه قرار دارد، اظهار داشت: نیروی دریایی آمریکا عملیات خود را تغییر نداده و همچنان مطابق با قوانین بین‌المللی رفتار می‌کند. ما به همکاری با متحدان برای اطمینان از رفت و آمدهای آزاد و جریان تجارت در آب‌های بین‌المللی ادامه می‌دهیم.

دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که نام سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار می‌دهد. شورای امنیت ملی ایران نیز در اقدامی متقابل، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در منطقه، موسوم به سنتکام را تروریستی اعلام کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا