گوناگون

۲۰ هزار میلیارد ریال خسارت سیلاب به زیربخش های صنعت وارد شد

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: سیل اخیر ۲۰ هزار میلیارد ریال خسارت به واحدهای تجاری، صنفی، تولیدی، صنعتی آسیب وارد کرده است….
به گزارش ایرنا، رضا رحمانی روز جمعه در جمع خبرنگاران استان ایلام اظهار داشت: در این برآورد اولیه هنوز وضعیت واحدهای خسارت دیده خوزستان با توجه به شرایط این استان لحاظ نشده است.
وی افزود: تاکنون ۲۵ شهرک صنعتی، ۳۰۰ واحد صنعتی، ۹ هزار واحد صنفی بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده اند.
وزیر صمت یادآور شد: طبق مصوبه های هیات دولت و نظر مساعد سازمان برنامه در استان های سیل زده ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و کمک بلاعوض به هر واحد صنفی پرداخت می شود.
رحمانی استمهال وام های بانکی و معافیت مالیاتی واحدهای آسیب دیده را از دیگر تمهیدات هیات دولت برای صنوف و واحدهای خسارت دیده از سیل اخیر برشمرد.
وی همچنین در مورد وضعیت صنعت استان ایلام هم اظهار داشت: این استان از ظرفیت ها و پتانسیل های قوی و متعددی در زمینه های مختلف برخوردار است و ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع پایین دست نقشی موثر و مهم در رشد استان دارد.
رحمانی تاکید کرد: با وجود ظرفیت های متنوع در ایلام اما این استان متناسب با این استعدادها و پتانسیل ها رشد نکرده و باید روند ترقی و عمران استان را با شکل گیری صنایع تبدیلی و تکمیلی شتاب بیشتری بخشید.
به گزارش ایرنا، بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان های ایوان، چرداول، ایلام و پایانه مرزی مهران، دیدار با نماینده ولی فقیه و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر صنعت معدن و تجارت به ایلام است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا