گوناگون

پیش‌بینی طغیان رودخانه‌ها در گلستان

معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان از ورود سامانه بارشی جدید به استان خبرداد و گفت: اوج فعالیت این سامانه از اواسط روز یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه است.

محمدرضا رحمان‌ نیا در گفت‌ و گو با ایسنا اظهار کرد: از اواخر وقت جمعه با نزدیک شدن سامانه بارشی به استان شاهد افزایش ابر در بخش های مختلف خواهیم بود که در صبح شنبه با رگبارهای پراکنده همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بارشهای روز شنبه سراسری نبوده و بارش ها به لحاظ مقدار قابل ملاحظه نیست، افزود: از صبح یکشنبه بارش در مناطق مختلف استان تقویت می شود و شاید بارشهای نسبتا خوبی در سطح استان خواهیم بود.

معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان با بیان اینکه اوج فعالیت این سامانه به لحاظ بارشی از اواسط روز یکشنبه تا اواسط روز دوشنبه است، تصریح کرد: آبگرفتگی برخی از معابر عمومی در شهرهای استان دور از انتظار خواهد بود. به واسطه بارشهای رگباری‌، طغیان رودخانه ها بویژه در بخش های کوهپایه ای دور از انتظار نیست.

رحمان نیا گفت: از دوشنبه بعد از ظهر به تدریج شاهد تضعیف بارشها خواهیم بود و تا صبح سه شنبه بارشهای پراکنده را خواهیم داشت. این سامانه صبح سه شنبه منطقه ما را ترک می کند.

معاون پیش بینی و توسعه هواشناسی گلستان خاطرنشان کرد: از روز جمعه تا دوشنبه، در گرمترین ساعت کاهش دمایی بین ۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس را پیش بینی می کنیم.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا