بین‌المللی

در اقدامی تأمل برانگیز؛ صندوق بین المللی پول دسترسی ونزوئلا به منابع مالی را مسدود کرد

خطر مداخلهٔ نظامی آمریکا و ارتجاع منطقه در امور داخلی ونزوئلا همچنان این کشور را تهدید می‌کند، ولی اعتراض‌ها به این مداخلهٔ آشکار و دفاع از حق مردم ونزوئلا در تعیین سرنوشت خود نیز پیگیرانه ادامه دارد. رخدادهای نگران کنندهٔ ونزوئلا همچنان در صدر خبرهای دنیاست. در این ارتباط  دسترسی دولت ونزوئلا به صدها میلیون دلار از منابع اعتباری خود از سوی صندوق بین‌المللی پول مسدود شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، به تازگی صندوق بین المللی پول با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که دسترسی دولت حاکم ونزوئلا به اعتبارات مالی این کشور که حدوداً ۴۰۰ میلیون دلار است، تا زمان حل مسئله به رسمیت شناختن دولت در کاراکاس مسدود خواهد شد.

با این حال صندوق بین المللی پول و بانک جهانی مدعی کمک برای حل بحران انسانی در ونزوئلا شده‌اند، هرچند به گفته آنان به دلیل عدم تعیین تکلیف دولت ارائه این کمک‌ها ممکن نیست.

به گفته کریستین لاگارد، مدیر صندوق بین المللی پول، کشورهای عضو سازمان ملل باید نشان دهند که کدام مقام را به لحاظ دیپلماتیک به رسمیت می‌شناسند تا این صندوق بتواند به کار خود درباره ونزوئلا ادامه دهد.

اوضاع داخلی در ونزوئلا پس از ادعای رئیس سابق مجلس این کشور که خود را رئیس جمهور موقت خواند، دچار تنش شده و مداخلات خارجی کشورهای غربی بویژه از سوی آمریکا به تشدید بحران در این کشور نفت خیز آمریکای لاتین منجر شده است.

کشورهای غربی و آمریکا از خوان گوایدو رهبر شورشیان و مخالفان در مقابل دولت حاکم ونزوئلا حمایت می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا