زنان

انتقال منیره عربشاهی، مادر یاسمن آریانی به زندان قرچک ورامین

منیره عربشاهی، مادر یاسمن آریانی که چند روز قبل به دلیل اعتراض به حجاب اجباری بازداشت شد، زندانی و به زندان قرچک ورامین منتقل شده است….

به گزارش سایت زمانه، یاسمن آریانی که روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه ۹۸، توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شده بود، پس از اعزام به دادسرا به مکان نامعلومی منتقل شده است. به پدر یاسمن آریانی گفته شده که او نیز به زندان قرچک ورامین منتقل خواهد شد.

منیره عربشاهی، مادر یاسمن آریانی روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه پس از مراجعه به بازداشتگاه وزرا بازداشت شد. او طی تماسی با خانواده از انتقال خود به زندان قرچک ورامین خبر داده اما از دلایل بازداشت این دو شهروند اطلاع دقیقی در دست نیست.

یاسمن آریانی نخستین بار در تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۷، همراه با حدود ۵۰ نفر دیگر در جریان تظاهرات سراسری مردادماه در تهران، بازداشت و به زندان‌های تهران بزرگ و قرچک ورامین منتقل شده بودند. او به همراه سایر زنان بازداشت شده در این پرونده، اواخر مهرماه سال گذشته به بند زنان زندان اوین منتقل شده و توسط قاضی مقیسه به اتهام«اخلال در نظم عمومی» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

یاسمن آریانی پس از بازداشت در تماس کوتاهی با خانواده خود گفته که با شکایت دادسرای ارشاد بازداشت شده است.

دوشنبه گذشته این فعال مدنی و بازیگر تئاتر که در حال آماده شدن برای بازی در نمایش «اکتورز استدیو» در تماشاخانه ملک بود از توقیف نقش خود در این تئاتر و کنار گذاشته شدن توسط وزارت ارشاد خبر داده بود.

این فعال مدنی ۲۳ ساله به شکل علنی در کمپین ضد حجاب اجباری چهارشنبه‌های سفید فعالیت می‌کرد و فیلم‌ها و عکس‌های اعتراضات خود را به اشتراک می‌گذاشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا