گوناگون

استقبال دولت از تعطیلی مطبوعات

سردبیر روزنامه مستقل: در نگاه دولت روزنامه‌ها نقش فضول را ایفا می‌کنند که دولتی ها معمولا این پدیده را بر نمی تابند.

علی نظری در گفتگو با خبرنگار حوزه رسانه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره چرایی و تبعات عدم انتشار روزنامه‌ها در نوروز اظهار کرد: سال به سال وضعیت برای رسانه‌های مکتوب به ویژه روزنامه‌ها سخت‌تر می‌شود چرا که قیمت کاغذ افزایش پیدا کرده است و کمک دولت هم کمتر شده است.
وی افزود: اقلام خدماتی برای نشر منجر شده که توان روزنامه‌ها کمتر شود. امسال همین گرانی و توان اقتصادی روزنامه‌های بخش خصوصی را دچار سختی کرده است.
سردبیر روزنامه مستقل با بیان اینکه در ایام نوروز هیچ مطبوعه‌ای روی گیشه‌ها نداشتیم، گفت: کاغذ’مرکب و زینک اساس کار انتشار مطبوعات است و این اقلام اکنون پنج برابر افزایش قیمت گذشته جهش داشته است.
وی بیان کرد: دولت به طور غیرمستقیم از تعطیلی روزنامه‌ها کمک می کند. اما به کمک دلسوزان مطبوعات این اتفاق صورت نمی‌گیرد. امادر نگاه دولت روزنامه‌ها نقش فضول را ایفا می‌کنند که دولتی ها معمولا این پدیده را بر نمی تابند.
سردبیرروزنامه مستقل با بیان اینکه عدم حمایت دولت از مطبوعات را می‌توانیم در ارشاد جستجو کنیم گفت: یکی از حامیان دولت روحانی در زمان انتخابات نهاد مستقل و آزاد روزنامه‌ها بودند که متأسفانه دولت به طور غیرمستقیم به استقبال تعطیلی مطبوعات می‌رود.
وی با بیان اینکه اوضاع مطبوعات در کشور خوب نیست، افزود: اگر چه در دنیا این موضوع افول کرده است اما در کشورهایی همچون ژاپن، پاکستان یا عراق و ترکیه روزنامه‌های آنان تیراژهای بالایی دارند اما در کشور ما جمع تیراژهای به فروش رفته روزنامه‌ها و سایر مطبوعه ها در روز هم به عدد ۵۰۰ هزار نسخه هم نمی رسد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا