بین‌المللی

کارتر: آمریکا فقط ۱۶ سال از ۲۴۲ سال تاریخش را در جنگ نبوده است

رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا تصریح کرد: آمریکا فقط ۱۶ سال از ۲۴۲ سال تاریخش را در جنگ نبوده است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو «WAPE»، «جیمی کارتر» رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی این کشور با وی تماس گرفته و با وی درباره نگرانی‌هایش پیرامون کشور چین سخن گفته است.

رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا در بخشی از سخنان خود تصریح کرد که کشورش از ۲۴۲ سال تاریخ خود تنها ۱۶ سال را به جنگ با سایر کشورها سپری نکرده است.

وی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد که کشورش از ۲۴۲ سال تاریخ خود تنها ۱۶ سال را به جنگ با سایر کشورها سپری نکرده است.

«جیمی کارتر» در پاسخ به نگرانی ترامپ درباره پیشی گرفتن پکن از واشنگتن گفت: آیا شما می‌دانید چرا این طور است؟ من در سال ۱۹۷۹ روابط دیپلماتیک با چین را عادی‌سازی کردم. آیا شما می‌دانید که از ۱۹۷۹ چین چند بار با دیگران جنگ داشته است؟ اصلاً هیچ جنگی نداشته (اما) ما در جنگ بوده‌ایم.

وی در ادامه تأکید کرد: آمریکا به دلیل تمایلش برای تلاش به منظور مجبور کردن دیگران به اتخاذ ارزش‌های آمریکایی، جنگ‌دوست‌ترین کشور جهان بوده است.

این مقام اسبق آمریکایی در ادامه افزود: ما ۳ تریلیون دلار در هزینه‌های نظامی تلف کردیم. این رقم، بیشتر از میزانی است که شما بتوانید حتی تصور کنید. چین حتی یک پِنی هم در جنگ هدر نداده و دلیل جلو زدن آنها از ما همین است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا