گوناگون

آذربایجان غربی سیلابی می شود

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در استان هشدار داد….

مهدی کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: با توجه به تشدید بارشهای رگباری همراه با رعدو برق از اواخر وقت امروز سه شنبه تا ظهر روز چهارشنبه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها به ویژه در مناطق جنوبی و مرکزی استان دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: به سبب افزایش گرادیان فشاری طی دو روز آینده شاهد وزش باد گاها شدید در سطح استان خواهیم بود.

کریمی با بیان اینکه دمای ارومیه طی ۲۴ ساعت گذشته در گرمترین ساعات ۲۳ درجه بالای صفر و در خنک ترین ساعات ۸ درجه بالای صفر بوده است خاطر نشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته اشنویه و تکاب با ۵ درجه بالای صفر خنکترین و پلدشت با ۲۶ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده است.
هشدار نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها در جنوب آذربایجان غربی؛ تعطیلی مدارس در نوبت صبح

سیل و آب‌گرفتگی منازل مسکونی در روستای «طولا» - جزیره قشم

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: مردم از اتراق در کنار مسیل ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.

امیر عباس جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در جنوب استان هشدار داد و افزود: طبق اطلاعیه هواشناسی از عصر سه شنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه بارندگی‌ها همراه با صاعقه و طوفان برای استان پیش بینی شده است که بیشترین شدت بارش‌ها در جنوب استان خواهد بود.

وی گفت: بر اساس پیش بینی انجام شده سرعت تندباد در برخی از موارد از ۴۰ تا ۷۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد و رانندگان باید از تردد در داخل و خارج شهر در زمان طوفانی شدن هوا پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی تصریح کرد: مردم از ایستادن در مکان‌های مرتفع، کنار درختان، داربست‌های فلزی، کنار تابلوها و مکان‌هایی که کارهای عمرانی صورت می‌گیرد نیز پرهیز کرده و همچنین اشیای فلزی نصب شده در پشت بام‌های خود را برای جلوگیری از افتادن بر سر افراد جمع‌آوری کنند.

جعفری ادامه داد: دامداران، کشاورزان و عشایر از چرای دام‌های خود در مناطقی که احتمال وقوع سیل وجود دارد، پرهیز کنند.

مدارس ارومیه نوبت صبح تعطیل است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، به جهت بارش شدید باران و آب‌گرفتگی معابر مدارس ابتدایی نواحی یک و دو ارومیه همچنین سیلوانا و نازلو امروز چهارشنبه ۲۸ فروردین در نوبت صبح تعطیل است.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه هدایت آب‌های سطحی در سطح شهر ادامه دارد.

سحابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: نیروهای شهرداری ارومیه از شب گذشته به همراه تجهیزات همزمان با بارش شدید باران در نقاط مختلف شهر مستقر شده و در آمادگی کامل قرار دارند.

وی ادامه داد: عملیات مختلفی برای هدایت آب‌های سطحی و رفع آبگرفتگی ها در حال جریان است و کانالهای ایجاد شده نقش مؤثری در هدایت آب‌های سطحی ارومیه ایفا می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه خاطر نشان کرد: آبگرفتگی ها از طریق سامانه ۱۳۷ و شبکه‌های مجازی رصد می‌شود و نسبت به ارسال نیروها به آن نقاط اقدام می‌کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا