گوناگون

پمپئو : به دنبال تغییر ماهیت جمهوری اسلامی هستیم

وزیر امور خارجه امریکا ماهیت اعمال فشارهای این کشور را رسماً تغییر نظام در ایران اعلام کرد.مایک پمپئو دوشنبه شب در دیدار با گروهی از ایرانی‌‌های مقیم امریکا در تگزاس، بار دیگر ادعاهای مداخله جویانه‌ای را علیه ایران مطرح کرد و گفت که به‌دنبال این هستیم که اصل ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم.
به گزارش جماران، سایت وزارت خارجه امریکا در گزارشی نوشت: «مایک پمپئو» وزیر خارجه امریکا شب گذشته با گروهی از ایرانی‌‌های مقیم امریکا در دانشگاه «ای‌اند ام» شهر «دالاس» در ایالت «تگزاس» دیدار کرد.

وی در این دیدار با بیان سخنانی بی‌پایه و اساس مدعی شد: «در حال اعمال فشار حداکثری هستیم تا اصل ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم، تا اطمینان حاصل کنیم که این رژیم صرفاً مانند یک کشور عادی رفتار می‌کند و در سرتاسر جهان تروریسم را گسترش نمی‌دهد. امروز در حالی اینجا ایستاده‌ایم که ایران درگیر یک کارزار ترور در سراسر اروپاست. دیپلمات‌‌های ما در تلاش برای مقابله با آنها هستند تا این اقدام را متوقف کنند.»

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادعا کرد: «جمهوری اسلامی ایران که بزرگترین حامی ترور است، از حزب‌الله لبنان و اقدامات آن در سوریه حمایت کرده است. شما می‌بینید در یمن چه اتفاقی افتاده است. یک بحران بشردوستانه. سازمان ملل در استکهلم تلاش کرد به توافق دست یابد اما ایرانی‌ها اجازه ندادند حوثی‌ها این توافق را بخوبی اجرا کنند. بنابراین دومین اقدام ما این است که ایران را متقاعد کنیم که به نفعشان نیست که به اعمال ترور ادامه دهند و در فعالیت‌های خشونت بار در سرتاسر خاورمیانه مشارکت کنند.» به ادعای وزیر خارجه امریکا، تحریم‌‌ها علیه ایران یا افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌‌های تروریستی، برای جلوگیری از اقدامات بی‌ثبات‌‌کننده ایران در خاورمیانه بوده است.

ایران

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا