گوناگون

بارش‌ها در آذربایجان غربی رکورد زد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی به ۴۴۷ میلی متر رسید که معادل کل بارش سال آبی گذشته است.

کیومرث دانشجو روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۷۷ میلی متر بارش را در آذربایجان غربی شاهد بودیم که این رقم امسال ۶۱ درصد و ۱۷۰ میلی متر بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین بارش درازمدت در آذربایجان غربی طی این مدت ۲۶۵ میلی متر است، اضافه کرد: بارش نزولات آسمانی در سال آبی جاری، ۶۹ درصد بیشتر از میانگین بلندمدت است.

وی بیان کرد: در آذربایجان غربی سه حوضه آبریز دریاچه ارومیه، زاب و ارس وجود دارد که در سال آبی جاری به ترتیب شاهد بارش ۴۵۹، یکهزار و ۱۶ و ۲۶۲ میلی متری در هرکدام از این حوضه ها بوده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: میزان بارش طی سال آبی جاری در حوضه دریاچه ارومیه ۶۷ درصد، رودخانه زاب ۷۰ درصد و رود ارس ۳۱ درصد بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.

دانشجو با اشاره به بارش های مناسب بهاری در آذربایجان غربی گفت: ۲۷ ایستگاه باران سنجی شرکت آب منطقه ای در استان وجود دارد که از این تعداد، ۱۳ ایستگاه بارش بیش از ۱۰۰ میلی متر را نشان می دهد.

وی افزود: نازلوچای، شهرچای، سروچای و باراندوزچای ارومیه، سردشت، پیرانشهر، تکاب، شاهین دژ، بوکان، مهاباد، اشنویه، نقده ایستگاه هایی هستند که بارش بیش از ۱۰۰ میلی متر در آنها ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، متوسط بارش در آذربایجان غربی حدود ۳۵۰ میلی متر بوده که سال گذشته حدود ۴۵۰ میلی متر بارش در استان به ثبت رسیده است.
امسال نیز میزان بارش ها تا بیش از ۵۰۰ میلی متر تخمین زده می شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا