گوناگون

چرخش مالی ۱۵۰ میلیارد دلاری نفت زمینه ساز فساد است

وزیر نفت گفت: چرخش مالی سالیانه صنعت نفت حدود ۱۵۰ میلیارد دلار است که رقم بالایی به شمار می رود و امکان ایجاد فساد را مهیا می کند….

به گزارش ابرنا، «بیژن زنگنه»، وزیر نفت دولت حسن روحانی، در جمع بازرسان چهار شرکت اصلی وزارت نفت اضافه کرد: با فساد در هر سطحی باید مبارزه کرد و کوچک و بزرگ ندارد. اینکه فردی که فساد کرده آدم خوب و آبروداری است و به این دلیل از کنار فساد او بگذریم اول فساد خودمان است.

زنگنه تصریح کرد: سالم و فاسد بودن دائمی نیست و امکان خلاف برای هر شخصی وجود دارد. البته باید آن آدمی را که خلاف عمده می کند حذف کنیم و نمی توانیم بگوییم که این دفعه را می بخشیم.

وزیر نفت تصریح کرد: با توجه به اینکه شفافیت در دوران تحریم کاهش می یابد و کار سخت تر می شود بنابراین باید دقت زیادی کنیم تا فساد عمده و قابل ذکری در این مقطع زمانی پیش نیاید.

وی تاکید کرد «در موضوع مبارزه با فساد قوم و خویش و رفاقت نداریم».

زنگنه تصریح کرد: اعتقادم این است که بازرس‌ها با جدیت به کارشان بپردازند. اولویت از نظر من مبارزه با فساد است و شناختن کسانی که فساد می کنند.

مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایت وزارت نفت نیز در این نشست گفت: اشکان میرمحمدی کنترل درون سازمانی با روش‌های مختلف و نوین را سبب ناامن کردن فضای اداری برای مفسدان مالی و اقتصادی دانست و افزود: نظارت‌های سرزده و نامحسوس و بازرسی‌های هدفمند، کارآمدی سیستم اداری را تضمین می کند.

وی ادامه داد: اگر بازرسی به محیطی وارد شد و موضوعی را بررسی کرد، معنایش این نیست که آنجا اشکالی پیدا شده است. بلکه بازرس در آنجا حضور پیدا می کند تا اشکالی پیدا نشود و اگر اشکالی پیدا شد با ارائه پیشنهادها در گزارش، اشکال را مرتفع سازد.
گر حکم شود که “دزد” گیرند
در “حکم” هر آنکه هست گیرند

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا