حقوق بشر

شمس‌الواعظین به دادسرای اوین حضار شد

روز ۳۱ فروردین (شنبه) ۳ تن از ماموران دادسرای اوین با مراجعه به منزلماشاالله شمس الواعظین٬ رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران٬ و با دردست داشتن حکم جلب قصد دستگیری بازرسی منزل این روزنامه نگار را داشتند.

به گزارش زیتون،این روزنامه نگار پیش کسوت سال گذشته از احضار خود به دادسرای شعبه اوین خبر داده بود.

اما علی‌رغم هماهنگی‌های به عمل آمده با مقامات قضایی مبنی بر عدم مراجعه ماشاالله شمس الواعظین امروز ۳ تن از ماموران دادسرای اوین با مراجعه به منزل شمس الواعظین و با دردست داشتن حکم جلب قصد بازرسی منزل را داشتند که با مخالفت دختر شمس الواعظین مواجه شدند.به ماموران گفته شد که پدر در منزل نیست وبه مسافرت رفته است.

رییس انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران با اطلاع از این امر وضمن ابراز شگفتی از این واقعه اعلام کرد پس از بازگشت به تهران به زودی به اوین مراجعه خواهد کرد.

شمس الواعظین پیشتر در خصوص صدور این احضاریه توضیح داده بود: «چهارسال پیش به خاطر سخنانی که در مراسم اهدای جایزه جهانی آزادی مطبوعات داشتم پرونده ای برایم تشکیل و نهایتا به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۱۴ ماه حبس محکوم شدم. پس از آن به حکم صادره اعتراض کردم تا پرونده در مرجع تجدید نظر بررسی شود.»

به گفته او همان چهار سال پیش دادگاه تجدید نظر جلسه ای با حضور ضابطان پرونده برگزار کرد و بعد از آن دیگر هیچ حکمی به ابلاغ نشد و او نیز هیچ گونه فعالیت مطبوعاتی نداشته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا