گوناگون

بزودی کشور وارد فاز جدیدی خواهد شد

روزنامه جهان صنعت در تهران نوشته: بازار در رکود عجیبی به سر می‌برد و مردم بیش از پیش نگران وقوع گرانی‌های جدید در بازار مایحتاج اساسی هستند. وقوع چنین بحران‌هایی در بازار در حالی اتفاق می‌افتد که همانند بسیاری از اتفاقات قابل پیش‌بینی دیگر، کارشناسان از ماه‌ها قبل در مورد آنها هشدار داده بودند….

این روزنامه با اعلام اینکه دولت قصد دارد در شرایط فعلی عوامل بدبیاری‌های اخیر اقتصادی را به گردن تحریم‌ها بیندازد نوشت: آن‌طور که کارشناسان می‌گویند، نرخ کالاهای اساسی مردم نسبت به سال گذشته حدود سه تا چهار برابر افزایش داشته است‌. نکته قابل تامل این است که دولت در شرایط فعلی روالی را در پیش گرفته که نه تنها امیدی به کاهش قیمت‌ها نیست، بلکه روند افزایش قیمت‌ها تا چند ماه دیگر تشدید خواهد شد.

جهان صنعت به نقل از برخی کارشناسان این ورشکستگی اقتصادی را چنین منعکس کرده است: واقعیت این است که اقتصاد کشور از اواسط خرداد ماه وارد فاز جدیدی خواهد شد و جهش نرخ دلار چالشی است که به زودی دولت را با مشکل مواجه خواهد کرد. به محض اینکه نیاز به واردات مواد اولیه احساس شود، شاهد جهش ناگهانی نرخ دلار خواهیم بود که این موضوع به طور حتم [افزایش] قیمت تمام شده کالاها را در پی خواهد داشت‌. در حالی که مردم کشش افزایش قیمت بیشتر را ندارند.

مردم جان به لب رسیده به خیابان ها  خواهند ریخت و اما آن وقت………

بحران های کمرشکن داخلی و خارجی چنان جمهوری اسلامی را در فشار همه‌ جانبه گذاشته که به نظر می رسد دیگر از امیددرمانی و دروغ‌ درمانی روحانی هم کاری ساخته نیست.

صباغیان عضو مجلس ولایت طی سخنانی از فضای انفجاری جامعه خبر داده و گفته است: والله مردم مشکلات اقتصادی داره له شون می‌کنه ما جلسه غیرعلنی می‌خواهیم بگذاریم آقای پزشکیان که حرفها رو شفاف بزنیم بعضی موارد رو نمیشه بزنیم به‌خاطر بعضی از بازتابهاش ولی گذاشته نمیشه جلسه غیرعلنی واقعاً مردم مشکل دارند هر جا ما می‌رویم دارند بد میگن فحش می‌دهند. (فیلم زیر)

نوروزی عضو دیگر مجلس ولایت هم گفته: من احساس می‌کنم یعنی مردم را نگهداشتند مثل اون غائله‌های سال ۷۴ رخ نده که مردم بیایند خیابان‌ها را ببندند آتش بزنند.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=p6mbE_bKElU

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا