گوناگون

فشار کاخ سفید بر سنا برای تنظیم متن توافق جدید با ایران

صحبت های مقامات آمریکایی در روزهای اخیر حکایت از فشار پنهان کاخ سفید بر سنا برای تهیه متن توافق مورد نظر «دونالد ترامپ» در قبال ایران دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با شدت گرفتن اقدامات ضد ایرانی کاخ سفید و اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در پایان دادن به معافیت‌ها از تحریم نفتی، مقامات وزارت خارجه ایالات متحده به گونه‌ای سخن گفته‌اند که از فشار کاخ سفید بر سنا برای همراهی بیشتر این نهاد قانونگذاری با خواسته‌های غیر قانونی ترامپ حکایت دارد.

در همین رابطه روز گذشته «برایان هوک» نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه با یک رسانه عربی از آمادگی کشورش برای انجام مذاکرات جدید با تهران خبر داده بود.

هوک در مصاحبه با العربیه گفته بود: سال گذشته وزیر خارجه آمریکا دوازده خواسته را مطرح کرد که معقول است و ما سعی می‌کنیم یک اجماع جهانی را احیا کنیم که از ایران بخواهد به جای یک دولت انقلابی، به شکل یک کشور عادی رفتار کند. اگر آنها می‌خواهند به پای میز مذاکره بازگردند، خوب است، ما می‌خواهیم به یک توافق جدید و بهتر برای جایگزینی با توافق هسته‌ای (برجام) برسیم، توافقی که برنامه هسته‌ای را در بر بگیرد، برنامه موشکی ایران را مهار کند و به بازداشت خودسرانه شهروندان از جمله شهروندان آمریکایی پایان دهد.

هوک در ادامه ابراز امیدواری کرده است که سنای ایالات متحده به زودی متن چنین توافقی را تصویب و برای اجرا به دولت ابلاغ کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا