گوناگون

چین دسترسی به بازارهایش را گسترش می‌دهد

رئیس جمهوری چین تاکید کرد کشورش در راستای پیشبرد اهداف طرح کمربند – راه دسترسی به بازارهایش را بیش از پیش گسترش می دهد و شرایط سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می کند.

به گزارش ایرنا شی جین پینگ روز جمعه در آیین گشایش دومین کنفرانس بین‌المللی کمربند- راه که با حضور هیات‌هایی از ۱۱۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن در حال برگزاری است افزود: چین در آینده بیش از پیش موارد فهرست منفی را کاهش داده، به درهای باز همه جانبه صنایع خدمات مدرن، تولید و کشاورزی یاری کرده و سرمایه‌گذاری‌های خارجی با ۵۰درصد سهم مجوز می‌دهد.

وی گفت: چین در آینده برای ایجاد مناطق آزمایشی تجارت آزاد برنامه‌ریزی کرده، ایجاد بنادر تجارت آزاد را تسریع بخشیده، با تنظیم قوانین و مقررات ذی‌ربط، اجرای قانون سرمایه‌گذاری خارجی را تضمین خواهد کرد.

شی گفت: پکن بسیار به اجرای توافقنامه اقتصادی و تجاری چند جانبه و دو جانبه با کشورهای مختلف اهمیت می دهد دولت چین ساخت دولت با حاکمیت قانونی و معتبر را تقویت بخشیده و سازوکار اجرای توافقنامه‌های بین‌المللی را ایجاد می کند.

رئیس جمهوری چین تاکید کرد کشورش همچنین قوانین و مقررات را براساس نیاز گسترش درهای باز تکمیل کرده و برای عملکرد دولت در سطوح مختلف از نظر مجوز اداری و نظارت و مدیریت بر بازار معیار سازی کرده و مقررات و کمک هزینه ناعادلانه را از بین برده و به طور عادلانه با تمام موسسه‌داران برخورد کرده و محیط تجاری با حاکمیت قانونی را تکمیل خواهد کرد.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد: برای تقویت همکاری بین‌المللی در زمینه حفاظت از حق مالکیت معنوی، چین ضمن ایجاد محیط تجاری متمرکز بر احترام به ارزش دانش، بهبود سیستم حقوق قانونی، حفاظت از حق مالکیت معنوی، به تقویت اجرای قوانین، تقویت حفاظت از منافع قانونی حقوق مالکیت معنوی خارجی، ممنوعیت انتقال اجباری فناوری، بهبود حفاظت از اسرار تجاری و جلوگیری از نقض حقوق مالکیت معنوی مطابق قانون می‌پردازد و همکاری و تبادلات فنی با کشورها را براساس اصل قانونی مبتنی بر بازار ارتقا خواهد داد.

رئیس جمهوری خلق چین در ادامه دومین مجمع همکاری بین‌المللی کمربند و جاده اعلام کرد: چین با کاهش بیش از پیش میزان تعرفه‌ها، به طور مستمر درهای بازار چین را باز کرده و از محصولات با کیفیت بالا از کشورهای مختلف جهان استقبال می کند.

وی تاکید کرد: چین به دنبال مازاد تجاری نیست و مایل است برای پیشبرد توسعه تعادل تجاری، محصولات با کیفیت کشاورزی، کالاها و خدمات دارای توان رقابتی را از کشورهای دیگر وارد کند.

شی گفت: چین با امضای توافقنامه تجارت آزاد با استاندارد بالا، ضمن تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های گمرکی، مالیاتی، نظارت بر حسابرسی، تاسیس مکانیسم همکاری اخذ تعرفه مربوط به ساخت مشترک کمربند و جاده و از طریق نوآوری، راه ابریشم دیجیتالی را ایجاد می‌کنیم.

وی افزود: چین با ادامه اجرای برنامه نوآوری علمی در ساخت مشترک کمربند و جاده، با حمایت از مبادلات، آموزش و همکاری تحقیقاتی ۵هزار نفره در ۵ سال آینده، از شرکت‌های کشورهای جهان پشتیبانی می‌کند تا با پیشبرد زیرساخت‌های اطلاعاتی، سطح ارتباطات اینترنتی را ارتقا دهد.

شی جین پینگ در ادامه سخنرانی خود در دومین مجمع همکاری بین‌المللی کمربند و جاده گفت: باید ساخت مشترک کمربند و جاده را به پیشرفت مداوم جهت توسعه با کیفیت هدایت کرد و با رایزنی مشترک، ساخت مشترک و بهره‌برداری مشترک برای تحقق اهداف با معیار بالا، بهبود زندگی مردم و پایداری تلاش کرد.

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین گفت: گسترش درهای باز گزینه مبتکرانه چین است که با توجه به نیازهای منطقی توسعه و اصلاحات چین در پیش گرفته شده است.

وی از کشورهای جهان دعوت کرد با فراهم کردن محیط مطلوب سرمایه گذاری، برخورد برابر با شرکت‌ها، دانشجویان و دانشمندان چینی، محیط برابر و دوستانه‌ای را برای انجام مبادلات و همکاری‌های بین‌المللی فراهم کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا