گوناگون

نه به خصوصی‌سازی و نئولیبرالیسم؛ شعار اول ماه مه کارگران

اتحادیه نیروی کار پروژه‌ای ایران در بیانیه‌ای به مهم‌ترین مطالبات کارگران ایران امروز پرداخته و ادعا کرده نه به خصوصی‌سازی، مهم‌ترین شعاری‌ست که کارگران سر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «اتحادیه نیروی کار پروژه‌ای ایران» در بیانیه‌ای به مناسبت اول ماه مه (روز جهانی کارگر) به بیان مهم‌ترین دغدغه‌های کارگران پرداخته است.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه بحران جدی با ابعاد نجومی، زندگی کارگران و کلیه حقوق‌بگیران در ایران را به چالش گرفته است، تاکید شده: کارگران ایران انتقام جنایت‌های رژیم شاه را در سال ۵۷ با مشت آهنین خود از جنایتکاران گرفتند و تیر خلاص را به این نظام سرسپرده امپریالیسم با اعتصابات صنعت نفت و دیگر اعتصاب‌ها در سراسر ایران زدند. ولی امروزه، متاسفانه ضدمناسبات اقتصادی اصل ۴۴ – ۴۵ قانون اساسی با دستان نولیبرالیسم وطنی و قانون‌زدایی فعلی، عملی شده است.

در این بیانیه، آمده است: بزرگترین دستاورد مبارزات کارگران در شرایط امروزی ایران و جهان درک این واقعیت است که ریشه ستم طبقاتی را شناخته‌اند و آن را هدف خود قرار داده‌اند. مبارزه برای نفی خصوصی‌سازی یا در واقع نفی نولیبرالیسم، یک درک تجربی کارگران است که بدون یک آموزش علمی – طبقاتی، خود به آن پی برده‌اند و در شعارهای خود مطرح می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا