گوناگون

سرانه بدهی هر آمریکایی به ۲۲۰ هزار دلار رسید

بدهی سرسام‌آور آمریکا بسیار بالاتر از رقم رسمی ۲۲ تریلیون دلار بوده است. طبق اعداد و ارقام گردآوری شده توسط فدرال‌رزرو میزان بدهی در سیستم مالی آمریکا حالا به ۷۲ تریلیون دلار رسیده است….

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، بدهی سرسام‌آور آمریکا بسیار بالاتر از رقم رسمی ۲۲ تریلیون دلار بوده است. طبق اعداد و ارقام گردآوری شده توسط فدرال‌رزرو میزان بدهی در سیستم مالی آمریکا حالا به ۷۲ تریلیون دلار رسیده است.

در این تخمین جدید که مقدار بسیار بالاتری را نشان می‌دهد، وام‌های دریافت شده توسط شرکت‌ها، مصرف‌کننده‌ها و همچنین بدهی دولت‌های ایالتی و محلی، هم حساب شده است.

در ۴۰ سال گذشته، خزانه‌داری آمریکا با نرخی که سر به فلک می‌کشید در حال قرض کردن بوده است و بدهی دولتی که در زمان ریاست‌جمهوری ریگان کمتر از ۵ تریلیون دلار بود، در زمان جرج دابلیو بوش، به ۲۹ تریلیون دلار رسید. این عدد قبل از بحران بزرگ مالی جهان تقریباً ۲ برابر شد و به ۵۴ تریلیون دلار رسید. از آن زمان به بعد بدهی خزانه‌داری بزرگترین اقتصاد جهان ۱۸ تریلیون دلار دیگر هم افزایش یافته است.

طبق اعلام «ورد پاپیولیشن رویو» جمعیت کنونی آمریکا ۳۲۸۶۷۵۰۶۶ نفر است. یک محاسبه ساده نشان می‌دهد که هر نفر آمریکایی، شامل هر مرد و زن و کودک، حالا حدود ۲۲۰ هزار دلار بدهی دارند، یعنی یک خانواده ۴ نفره حدود ۸۸۰ هزار دلار در این بدهی عظیم سهم دارند.

در ماه گذشته آمریکا رسماً از سقف بدهی تعیین شده خود هم بالاتر رفت. حالا باید خزانه‌داری این کشور گام‌هایی غیرمعمول برای جلوگیری از رسیدن بدهی به سقف تعیین شده بعدی بردارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا