اخبار

بازداشت ده ها تن از فعالان کارگری و دانشجویی در تهران

بازداشت دهها تن ازاعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و دانشجویان وشرکت کنندگان درمراسم اول ماه (روزجهانی کارگر) امروز ۱۱اردیبهشت .ماموران امنیتی و لباس شخصی ها، با حمله به تجمع بزرگداشت اول ماه مه در تهران، ده ها نفر از کارگران و دانشجویان و از جمله تعدادی از فعالین سرشناس کارگری را بازداشت کردند …

سندیکای کارگران شرکت واحد از بازداشت ده ها تن از اعضای این سندیکا و دانشجویان و شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی کارگر در برابر مجلس خبر داد.

بنابر این گزارش، رضا شهابی، حسن سعیدی، وحید فریدونی، ناصر محرم زاده، رسول طالب مقدم، محمدعلی اصلاغی و اسدالله سلیمانی از اعضای سندیکا درمیان بازداشت شدگان هستند.
این گزارش می افزاید: امروز از شروع برگزاری مراسم اول ماه مه حضور نیروهای پلیس و لباس شخصی چشمگیر بود. هنوز نیم ساعت از تجمع اعتراضی کارگران و دانشجویان و بازنشستگان نگذشته بود که پلیس و لباس شخصی ها با خشونت زیاد با تظاهرکنندگان برخورد کردند و ضمن ضرب شتم تاکنون بیست تن را بازداشت کرده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن برخوردهای خشن نیروهای انتظامی و امنیتی، خواستار آزادی تمامی بازداشت شدگان شده است.

کمیتهٔ  هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری نیز گزارش داده است: به دنبال فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان برای برگزاری مراسم روز کارگر در مقابل مجلس، کارگران و بازنشستگان در گروه های مختلف در مقابل مجلس حضور یافتند. تجمع با شعار کارگر معلم دانشجو اتحاد اتحاد شروع شد.
بعد از حدود یک ربع از شعار دادن جمعیت، نیروی انتطامی و لباس شخصی ها به کارگران شرکت واحد حمله کرده و سعی در دستگیری انان داشتند که با مقاومت جمعیت روبرو شدند.
جمعیت با شعار “ولش کن ولش کن” مانع دستگیری شدند. در مرحله بعدی دوباره مامورین لباس شخصی و نیروی انتظامی با حمله به دختران و پسران دانشجو سعی در برهم زدن تجمع داشتند.
جمعیت با شعار اعتصاب، تجمع تشکل حق مسلم ماست، مقاومت نموده که دوباره ماموران هجوم اورده و به ضرب و شتم کارگران و دانشجویان و بازنشستگان پرداختند. تاکنون حدود ۲۰ نفر از کارگران شرکت واحد، بازنشستگان و دانشجوبان دستگیر شده اند.

مطابق آخرین خبرها، افراد بازداشتی به مقر دادستانی در میدان ارک منتقل شده اند. اسامی تکمیلی بازداشت شدگان به شرح زیر اعلام شده است:
۱. رضا شهابی
۲. حسن سعیدی
٣. فرهاد شیخی
۴. وحید فریدونی
۵. ناصر محرم‌زاده
۶. رسول طالب‌مقدم
۷. اسدالله سلیمانی
٨. محمدعلی اصلانی
۹. کامیار فکور
۱۰. مرداس طاهری
۱۱. محسن سلیمانی‌نژاد
۱۲. هادی سلیمانی
۱٣. مهدی عظیمی
۱۴. ماهان صالحی
۱۵. قاسم خالویی
۱۶. محمد اصلاغی
۱۷. خانم شیری
۱٨. الهام صالحی
۱۹. آنیشا اسداللهی
۲۰. امیرمحمد طاهری
۲۱. کیوان صمیمی
۲۲. داودرفیعی
۲٣.ناهید خداجو
۲۴.نسرین جوادی
۲۵.هادی سلیمانی
۲۶.مهدی فخری
۲۷.فرهاد شیخی
۲٨.مرضیه امیری
۲۹.سمیرا امیری
٣۰.خرسندی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا